ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye/Yenişehir'de 4+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00971342
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

URFA DEĞİŞİM 28.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/959 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Haliliye Ek Binası 2. İcra Müdürlüğü Kalemi- Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2019/959 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi , Yenişehir mah.Kasaptaşı mevkii86 Ada, 17 Parselde kayıtlı, 3.kat 8 nolu bağ.bölüm daire nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul 992,00 m2 yüz ölçümlü parsel üzerinde konumlandırılmıştır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş Altı Katlı Betonarme Bina ve Arsası vasıflı ana gayrimenkul mimari projesine göre; 2 Bodrum, zemin, 5 normal katlı olarak proje ile inşa edilmiştir. Taşınmazın 2. Bodrum katında sığınak, kazan dairesi, 2 adet depo, 1. Bodrum katında 3 adet mesken, zemin katında 2 adet mesken bulunmakta olup, 5 normal katında ise her katta 2 şer adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 8 katlı olan binada 17 adet B.B. bulunmaktadır. Bina girişi kuzey cephesinden, 1. Bodrum katından verilmiştir. Bina giriş kapısı demir doğrama olup, merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörlü ve doğalgazlı olan ana gayrimenkulün otopark alanı bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz ana gayrimenkulün 3.katında bulunan Kuzey-Doğu-Batı cepheli meskendir. Taşınmaz mimari projesine göre 4 oda, 1 salon, antre-hol, banyo, ve 3 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt 200 m2, net 173 m2 ( balkonlar dahil ) kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz keşif günü kapalı olmasından dolayı iç mekan özellikleri bilinmemektedir.
Adresi : Yenişehir Mah. 242 Sok Faruk Subaşı Apt. No:10/8- Haliliye / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 992,00 m2Arsa Payı : TAM-45/645
İmar Durumu : Taşınmaz Konut + Ticaret alanı imarlı E:1,75 Hmax: 18,50 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Haliliye
Belediyesi sınırlarında yer almakta olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %18Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynıdır.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Haliliye Ek Binası 2. İcra Müdürlüğü Kalemi- Haliliye/Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- ( İ.İ.K.127 MAD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen ) alakadarlara takip borçlularına gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/959 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR