ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye/Yenişehir'de 225 m2 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01015568
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 4+1
: 225
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 23.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/8242 ESAS
Muhammen Bedeli
:
470,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası (2. İcra Müdürlüğü Kalemi) Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2016/8242 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İli Haliliye İlçesi Yenişehir Mah. 991 Ada 25 Nolu Parselde kayıtlı 966,61 m2 yüzölçümlü Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde 2. Kat 6. Nolu Bağımsız Bölüm Numaralı Daire nitelikli taşınmaz.
Özellikleri : Satış konusu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul 966,61 m² yüzölçümlü parsel üzerinde konumlanmış, betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 4 yıllık binadır. Kat irtifakına esas mimari projesine göre 3 bodrum kat + zemin kat + 4 normal kat olmak üzere toplam 8 kattan oluşmaktadır. Taşınmazın 3. Bodrum katında 1 adet depo,sığınak ve kazan dairesi, 2. Bodrum katında 3 adet eklenti depo, 1. bodrum katında 2 adet dükkan,zemin ve normal katlarında ise her katta; 2 şer adet mesken olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Satış konusu taşınmaz 2.kat (6) bağımsız bölüm no.lu mesken, bina girişine göre sol (Kuzey-Güney-Doğu) cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre; antre-hol + 4 oda + salon+ mutfak + 2 banyo + wc ve 1 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt 225,00 m² alana sahiptir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, yerler antre ve holde seramik kaplama, diğer mahallerde ahşap parke kaplama, duvarlar saten boyalı ve kısmi kağıt kaplamadır. Meskenin ıslak hacimleri yer ve duvar fayans kaplamadır. Pencereler PVC doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Mesken içerisinde mutfak dolabı ve vestiyer bulunmaktadır. Taşınmaz doğal gaz ile ısınmaktadır.
Adresi : Selehaddini Eyyübi Mah. 218 Sok. Apt. No:14/6 Haliliye/Şanlıurfa
Yüzölçümü : 225,00 m2
Arsa Payı : 80/1010
İmar Durumu : Ayrık Nizam 5 kat konut imarlı olduğu, ön bahçe çekme mesafesi 5m, yan bahçe çekme mesafesi 3,5 m Taks:0,35 Kaks:1,75 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Haliliye Belediyesi sınırlarında yer almakta oluptüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 470.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.Taşınmaz üzerindeki Davut Gül lehine kira şerhi var ise de, taşınmaz kira şerhinden ari olarak satışa çıkarılmıştır ve tescilde kira şerhinden ari olarak yapılacaktır.
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası (2. İcra Müdürlüğü Kalemi) Haliliye/Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8242 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR