ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye Veysel Karani'de 4+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112751
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : VEYSEL KARANİ MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 4+1
: 161
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

URFA DEĞİŞİM 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/16418 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204 İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) -Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ

DOSYA NO: 2019/16418 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Sırrın Mah. 2263 Parselde kayıtlı, Zemin Kat. 1 Nolu Daire nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul 443,83 M2 yüzölçümü parsel üzerinde konumlanmış, betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 18 yıllık binadır. Kat irtifakına esas mimari projesine göre ; 2 bodrum kat + zemin kat + 4 normal kat olmak üzere toplam 7 katta oluşmaktadır. Ana gayrimenkulun 2. bodrum katında 1. adet depo, 1. bodrum katında 1 adet depo, zemin katında 1 adet mesken normal katlarda 1 er adet mesken olmak üzere toplamda 7 adet bağ. bölüm bulunmaktadır. Taşınmazın girtişi kuzey cephede bulunmaktadır. Taşınmazın oto park alanı bulunmamakta, asansör mevcut olduğu tespit edilmiştir.Dava konusu taşınmaz Zemin kat. ( 1 ) bağımsız bölüm nolu mesken girişine göre ön ( Kuzey - Güney - Doğu ) cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre; antre-hol + 4 oda + salon + mutfak + 1 banyo + wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, net 161 m2 alana sahiptir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, yerler odalarda ahşap parke kaplama, diğer mahallerde seramik kaplamadır. Islak haciz yer ve duvarları fayas kaplama olduğu görülmüştür. Kapılar ahşap panel kapı, pencereler PVC doğtramadır. Doğalgaz ile ısınmaktadır. Mutfak dolabı bulunmaktadır.
Adresi : Veysel Karani Mah. 479 Sok. Enmek Apt. No: 3/1Haliliye / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 443,83 m2Arsa Payı : Tam- 500/3820
İmar Durumu : Haliliye Belediyesinden alınan imar durum bilgisine göre taşınmazın; Ayrık nizam 5 kat konut imarlı olduğu, taks: 0,35 Kaks; 1,75 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Haliliye Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup, belediye hizmetlerinden yararlana bilmektedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının Aynıdır.
1. Satış Günü : 12/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) -Haliliye/Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- ( İ.İ.K.127 MAD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen ) alakadarlara takip borçlularına gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16418 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR