ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye/Süleymaniye'de 2+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00959599
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / BAĞLARBAŞI
: 101
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8201 esas
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
22.05.2019 10:15
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA MERKEZ ADLİYESİ ZEMİN KAT DANIŞMA ARKASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA4. İCRA DAİRESİ
2018/8201 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, 5050 Ada, 40 Parselde kayıtlı A Blok 1. Bodrum kat, 4 bağımsız bölüm nolu mesken nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın güneydoğusunda 250 metre uzaklığında Süleymaniye Anadolu Kız İmam hatip lisesi, Doğusunda 410 metre uzaklığında Salih Özcan bulvarı bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge gelişmekte olan bir bölgede, hergangi bir alt sorunu bulunmamaktadır. Bu bölgede yapılaşma devam etmektedir. Çevresinde bitişik nizam 3 katlı yapılar ve boş arsalar mevcuttur. Dairenin bulunduğu bina bodrum+zemin+2 normal kattan oluşan betonarme karkas bir yapıdır. Bina, tek blok şeklinde bitişik olarak inşa edilen, A ve B blok ayrı girişi bulunan bir yapıdır. Taşınmazın olduğu A blokta her katta tek mesken bulunmaktadır. Merdiven basamak ve sahanlık mermer kaplamalı, demir ferforje korkulukludur. Söz konusu taşınmaz, bodrum katta, kuzey cephelidir. Taşınmaz, projesinde 2 oda, 1 salon, antre, koridor, tuvalet, mutfak, banyo ve 2 terastan oluşmaktadır. Taşınmazın iç mekanı görülememiş olup, dosya içerisinde bulunan değerleme raporunda taşınmazın çıkma ve teras katmalarıyla 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve terastan bölümlerinden oluştuğu belirtilmiştir. Daire çelik dış kapılı, soba vb. ısıtmalı olup sonrada yapılan katmalarla birlikte 101,00 m2 alanlıdır.
Adresi : Süleymaniye Mah. 9657. Sok. Hilal İnş. A Blok Bodrum Kat No:15/4 Haliliye / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 492,68 m2
Arsa Payı : 3/51
İmar Durumu : İmarlıdır.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynıdır.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 22/05/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA MERKEZ ADLİYESİ ZEMİN KAT DANIŞMA ARKASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8201 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR