ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye Sırrın'da 4+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889474
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SIRRIN MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 4+1
: 210
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/33 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 09:15
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 09:15
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( Kalem içinde )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA1. İCRA DAİRESİ
2017/33 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İl, Haliliye ilçesi, Sırrın Mah. 1614 Ada, 1 Parsel, A Blok, 2. Kat 7 bağımsız bölüm numaralı Daire nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Satışa ilişkin dosyada mevcut 03/03/2017 tarihli bilirkişi raporuna göre "Satışa Konu Taşınmazın, Şanlıurfa Merkez, Haliliye İlçesi, Veysel Karani Mahallesi, 455. Sok. No:12 Tunahan Residance A Blok 2. Kat 7 numaralı daire olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın doğusunda 140 metre mesafede Çevreyolu, 320 metre mesafede sulama kanalı, batısında 350 metre mesafede Yunus Emre Caddesi, kuzeybatısında 350 metre mesafede Emniyet Caddesi - Yunus Emre Caddesi kavşağı bulunmaktadır. Takip konusu taşınmazın çevresinde 5-8 katlı binalar bulunmaktadır. Söz konusu dairenin bulunduğu site 2 bloktan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu A Blok bina, 2 bodrum+zemin+7 normal kattan oluşmaktadır. Bina doğalgazlı, merdiven basamakları ve sahanlık granit kaplamalıdır. Binanın her katında 2 adet daire bulunmaktadır. Merdiven ve sahanlık duvarları yarıya kadar seramik, üzeri plastik boyadır. Sahanlıkta asansör cephesi tavana kadar seramik kaplamalıdır. Sitede otopark bulunmaktadır. Söz konusu daire 4 oda, 1 salon, antre, wc, mutfak, banyo ve iki adet balkon bulunmaktadır. Dış kapısı çelik kapıdır. Pencereler PVC, kapılar ahşap doğramadan yapılmıştır. Duvarları kağıtlı, odalar laminant parke kaplama, ıslak zeminler seramik döşemelidir. Daire doğalgazlıdır. Dairede yapılan ölçümlerde dairenin brüt 210 m2 olduğu tespit edilmiştir. İmar Durumu :Dosyasındaki Gibidir.
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 09:15 - 09:20 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 09:15 - 09:20 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( Kalem içinde )
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. Tebliğ edilemeyen alakadarlara gazete ilanının tebliğ yerine kaim sayılmasına,
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/33 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR