ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye Sırrın'da 140 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068322
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SIRRIN MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 18.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/105 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:15
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2016/105 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri : Satışa konu taşınmazın tapu kaydı,Şanlıurfa ili,Haliliye İlçesi,Sırrın Mahallesi,2269 Ada,10 Nolu parselde kayıtlı,2 kat 8 nolu bağımsız bölümdeki mesken vasıflı taşınmaz. Taşınmaz Veysel Karani Mahallesi 458 Sokak, No:3 Müslüm Apt.2.Kat,İç Kapı No:8 Haliliye/Şanlıurfa adresindeki taşınmazın karşısı (batısı) Park, 70 Metre doğusunda Selimiye Caddesi,100 metre kuzeybatısında İcra Müdürlüğü,200 metre batısında Yunus Emre Caddesi,80 metre güneyinde Mehmet Özlek Camii,190 metre kuzeybatısında Abdulkadir Karahan İlkokulu bulunmaktadır. Taşınmaz meskun mahalde,çevresinde 6-8 katlı binalar mevcuttur Taşınmazın olduğu binanın alt katı dükkandır. Taşınmazda ulaşım kolaylığı vardır.Bu bölgede yapılaşma ve alt yapı bitmiştir.Taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin+4 normal kattan oluşan betonarme karkas bir yapıdır.Binanın her katında 2 adet daire bulunmaktadır.Bina asansörsüz,doğalgazlıdır. Merdiven basamak mermer kaplama,sahanlık karo mozaik kaplamalıdır.Merdiven korkulukları deir profil doğramalıdır. Taşınmaz 2. katta merdivenden çıkışta sol tarafta,doğu-batı-kuzey cephelidir.Daire 3 oda,1 salon, antre, koridor, mutfak,tuvalet,banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır.Balkonlardan birinin bir kısmı PVC ile kapatılmıştır.Dairede yer döşemeleri seramik kaplama,duvarlar saten boa,tavan plastik boyalı,kartonpiyerli,kapılar ahşap,pencereler PVC doğramalıdır. Islak hacimler tavana kadar seramik kaplamalıdır.Mutfak granit tezgahlı,alt ve üst dolaplıdır.Daire çelik dış kapılı,doğalgazlı, net 140 m2 alanlıdır.
Satışa konu taşınmazın değeri 200.000,00 TL.dir.

Arsa Payı : 6/69 KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/105 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR