ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye Sırrın'da 1+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889717
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SIRRIN MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 1+1
: 70
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11843 ESAS
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi,Ana bina,zemin kat,danışma arkası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/11843 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın tapu kaydı,Şanlıurfa ili,Haliliye İlçesi,Sırrın Mah.2762 Ada,9 Nolu Parselde kayıtlı,5.Kat,47 B.B.numaralı mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz imar planı dahilinde olup,Blok nizam 8 Kat imarlıdır.Taşınmaz Karşıyaka Mahallesi,Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı,577.Sokak,Gürkan İnş.Sağık Apt.No:1 Kat:5,No:47 Haliliye/Şanlıurfa adresindedir. Taşınmazın 70 metre batısında Karaköprü Bulvarı,Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı-15 Temmmuz Demokrası Caddesi Kavşağı,450 metre güney batısında Gap Tarım Eğitim merkezi,220 metre doğusunda da cami bulunmaktadır.Taşınmaza ulaşım kolaylığı vardır.Çevresinde 1-3 katlı binalar,avlulu evler,boş arsalar mevcuttur.Dairenin bulunduğu bina 3 bodrum+zemin+asma kat+7 normal kattan oluşan betonarme karkas yapıdır.Binanın 3. bodrum katında sığınak,depo,2.bodrum,1.bodrum katta dükkanın eklenti deposu,zemin katında bina girişi,asma katlı dükkan ve 7 normal katında her katta 10'ar adet mesken bulunmaktadır.Bina girişi Kuzey cephesinde zemin katta verilmiştir.Merdiven basamak ve sahanlık mermer kaplama,paslanmaz çelik korkulukludur. Bina çift asansörlüdür. Daire 5. katta,merdivenden çıkışta sağ tarafta,güney cephededir.1 Oda,1Salon,Mutfak,Banyo,WC,bir adet balkondan oluşmaktadır.Yer döşemeleri,ıslak hacimler seramik kaplamadır.Duvarlar saten boyalı,tavan plastik boyalı,karton piyerli,kapılan Amerikan tipi ahşap,pencereler PVC,ıslak hacimler tavana kadar seramik kaplamadır.Mutfak mermer tezgahlı,çelik dış kapılı,kombi ısıtmalıdır.Dairenin alanı 70 M2 olup,değeri 135.000,00 TL.dir.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi,Ana bina,zemin kat,danışma arkası.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11843 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR