ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye Karşıyaka'da 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112525
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : KARSIYAKA MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 152
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11827 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA (1 İcra Müdürlüğü Kalem içinde )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ
2019/11827 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Sırrın Mah. 2716 ada 15 parsel A Blok 5. Kat 10 nolu mesken nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Haliliye ilçe sınırları içerisinde yer almakta olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul A ve B blok olmak üzere 2 blok bulunmaktadır. Satışı yapılacak taşınmaz A Blokta bulunmaktadır. Ana bina 2 bodrum zemin, 7 normal katlı olarak proje ve inşaa edilmiştir. 2. bodrum katında sığınak ve 2 adet depo 1. bodrum katında bina girişi ve 2 adet eklenti depo, zemin katında 2 adet dükkan, 7 normal katın her birinde 2 şer adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 10 katlı olan binada 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi güney cephesinden 1. bodrum katından verilmiştir. Dış kapısı demir doğrama merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşaa edilmiştir. Otopark alanı ve asansörü mevcuttur. Satışı yapılacak taşınmaz A blokta 5. kat (10 ) nolu bağımsız bölümde kayıtlıdır.( kuzey - batı-güney ) cephede yer almaktadır. Onaylı mimari projesine göre net 152 m2 kullanım alanına sahiptir. Antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, duş, wc+lvb + 6 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasında mevcuttur
Adresi : Karşıyaka Mah. 599. Sok. Hisar Apt. A Blok No:27/10
Haliliye / Şanlıurfa
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA (1 İcra Müdürlüğü Kalem içinde )
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Ayrıca gazete ilanının tebliğ edilemeyen ilgililer olması durumunda ilanen tebliğ yerine kaim sayılmasına,
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11827 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR