ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye/İpekyol'da 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01056437
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : İPEKYOL MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

URFANATİK 26.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/150 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa İcra Daireleri Mezat Salonu Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
2019/150 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, İpekyol mahallesinde kâin olup ada numarası 273 ve parsel numarası 6 olan, 119,34 m² yüz ölçümüne sahip, "bodrumda 3 dükkan zemin katta 1, 1. ve 2. Katta 1'er dairesi olan 3 katlı kargir bina" vasfındaki ana taşınmazın üzerindeki, 4/30 arsa paylı ve "daire" vasfındaki, 1. KAT 2 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM
(İpekyol Mahallesi, 2337 Sokak, Kubatoğlu Apt., No: 7/2 Haliliye / ŞANLIURFA adresinde bulunan taşınmaz uygulama imar planı içerisinde, konut alanlı, ayrık nizam, 5 kat imarlıdır. TAKS: 0.35, KAKS: 1.75'tir. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Meskun mahalde bulunan taşınmazın çevresinde 4 katlı binalar mevcuttur. Taşınmazın 60 metre kuzeyinde Behçet Arabi İmam Hatip Ortaokulu, 270 metre güneyinde İpekyolu Bulvarı, 120 metre batısında ise Askeri Alan bulunmaktadır. Satışa konu dairenin bulunduğu bina 119,34 m² yüz ölçümlü arsa üzerinde betonarme olarak inşa edilen ve bodrum+zemin+2 normal kattan oluşan bir yapıdır. Bodrum katında 3 adet dükkan, zemin katta 1 adet daire, 1. ve 2. Katta birer daire olmak üzere toplamda 4 adet daire ve 3 adet dükkan mevcuttur. Binanın girişi bodrum kattan verilmiştir. Bina dış cephesi akrilik boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlık dökme mozaik kaplama, duvarlar plastik boyalı, demir profil korkulukludur. Binada asansör ve doğal gaz bulunmamaktadır. Satışa konu taşınmaz binanın 1. katındadır. 3 oda+1 salon+antre+hol+mutfak+wc+banyo+1 adet balkondan oluşmaktadır. Daire seramik döşeme kaplamalı, duvarlar plastik boyalı, ıslak hacimlerde duvarlar yarıya kadar seramik, tavan kartonpiyerli plastik boyalı, vestiyerli, ahşap kapı ve PVC pencerelidir. Mutfak mermer tezgahlı, alt ve üst dolaplıdır. Daire ahşap kapı üzeri demir panjurlu, soba v.b. ısıtmalıdır. 90,00 m² net alanlıdır.)
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : 3065 Sayılı KDV Kanunu'nun 17. maddesinin 4. fıkrasının (ş) bendi uyarınca KDV'den istisna tutulmuştur.
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa İcra Daireleri Mezat Salonu
Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/150 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR