ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye Bahçelievler'de 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892171
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : İPEKYOL MAH. / BAĞLARBAŞI
: 88
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8133 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:40
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Merkez Adliyesi,Ana Bina,Zemin Kat,Danışma arkası.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/8133 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri : Satışa konu taşınmazın tapu kaydı,Şanlıurfa ili,Haliliye ilçesi,20 Ada,42 nolu parselde kayıtlı,1. Kat,13 B.B.Daire vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz imar planı dahilinde,ayrık nizam,7 Kat imarlı parsel olup,Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.Daire,Şanlıurfa ili,Haliliye İlçesi,Bahçelievler Mahallesi,114. Sokak,Dış Kapı No:15,Hacıkara Apt.1.Kat,13 Nolu daire adresindedir. Taşınmazın 90 metre mesafesinde Kız Teknik ve Meslek Lisesi,190 metre mesafede Atatürk Bulvarı,250 metre mesafede Novada park bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina Boddrum+Zemin+6 normal kattan oluşmaktadır.Binada doğalgaz kolon tesisatı bağlanmıştır.Merdiven basamakları ve sahanlıklar mozaik kaplamalı,duvarlar boyalıdır.Her katta 3 daire bulunmaktadır.Binaya giriş bodrum kattan yapılmaktadır.Zemin ve bodrum katta sokağa bakan cephede işyerleri bulunmaktadır.Daire güney cephede kalmakta,değişim saç ve bakım işyeri olarak çalıştırılmaktadır.3 oda,1 salon,antre,wc,mutfak ve banyo ve iki adet balkon bulunmaktadır.Balkonlar odaya dahil edilmiştir.Dış kapı çelik kapıdır,pencereler PVC,doğalgaz bağlantısı yapılmamıştır.Daire net 88 M2 olup değeri 180.000,00 TL dir.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Merkez Adliyesi,Ana Bina,Zemin Kat,Danışma arkası.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8133 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR