ŞANLIURFA 1 SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Haliliye/Atatürk Mahallesi'nde 3 katlı ev mahkemeden satılıktır

ŞANLIURFA 1 SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925998
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / BAĞLARBAŞI
: 160
Yayınlandığı Gazeteler

URFA DEĞİŞİM 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
153315 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası (2. İcra Müdürlüğü Kalemi) Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İli Haliliye İlçesi Atatürk Mah. 42 Ada 10 Parselde kayıtlı 63,81 m2 yüzölçümlü Betonarme Üç Katlı Ev nitelikli taşınmaz.
Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu parsel 63,81 m2 alanlı olup parsel Betonarme üç katlı ev vasıflıdır. Parsel üzerinde yer alan binanın Bodrum+Zemin+1 Normal katlı olduğu, bodrum katının depo alanı, 1. Katta 1 adet mesken, 2. katta 1 adet mesken olduğu görülmüştür. Taşınmazın bodrum katı 50 m2 alanlı, zemin katı 50 m2 alanlı, 1. normal katı ise 60 m2 alanlı olup, toplam kapalı alanı 160,00 m2 olduğu tespit edilmiştir. Binanın dış cephesinin sıvalı ve boyalı olduğu görülmüştür. Zemin katta yer alan mesken 2 oda, mutfak, banyo, Wc alanlarından oluşmaktadır. 1. Normal kata ilave olarak balkon alanının bulunduğu görülmüştür. Meskenlerin girişi demir doğrama kapı, yerler şap kaplama, duvarlar plastik boyalı, pencereler ahşap doğramadır. Yapının bakımsız olduğu görülmüştür. Arsa Bedeli; 95.715,00 TL, Bina Bedeli; 57.600,00 TL, Toplam Bedel;153.315,00 TL'dir.
Adresi : Atatürk Mah. Topçular Cad. No:14/1 Haliliye/Şanlıurfa
İmar Durumu : Bitişik Nizam 5 Kat "Ticaret" imarlı olduğu belirtilmiştir. Taşınmazın bulunduğu bölge tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 153.315,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası (2. İcra Müdürlüğü Kalemi) Haliliye/Şanlıurfa

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/01/2019 İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR