ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye/Atatürk Mahallesi'nde 1+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01088478
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 1+1
: 51
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİURFA 22.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1971 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
SIRRIN MH.R.T. ERDOĞAN BLV. NO:204 GLUTENSİZ EKMEK FIRINI YANI KONFERANS SALONU -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ


2019/1971 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Atatürk mah.581 ada 30 parsel de kain 449,00 m2 yüz ölçümlü arsa üzerine kurulu bina 2 bodrum+zemin+6 normal kattan, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş , yaklaşık 2 yıllıktır.Haliliye Belediyesinden alınan imar durum bilgisine göre taşınmaz Ayrık Nizam ,7 kat , Taks:0.35, Kaks:2,45 , Konut + Ticaret imarlı olup , belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ana gayrimenkulün 2.Bodrum katında sığınak ve 2 adet eklenti depo , 1.Bodrum katında 2 adet dükkan ve 1 adet mesken bulunmakta olup ,zemin ve 6 normal katında ise her katta 4' er adet mesken bulunmaktadır.Toplam 9 katlı olan binada 31 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Ana gayrimenkulün bina girişi 1.Bodrum kat kuzey doğu cephesindendir.Dış kapısı demir doğrama olup merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir.Asansörlü ve doğalgazlı olan binada otopark alanı bulunmamaktadır.Genel olarak kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edildiği gözlenen bina bakımlı durumdadır.Satışa konu taşınmaz 2.KAT 12 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM NUMARALI DAİRE olup bina girişine göre sağ taraf (KUZEY-DOĞU) cephede yer almaktadır , mimari projesine göre antre ,salon,oda,WC/DUŞ 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır , brüt :51 m2 alana sahiptir(balkonlar dahil) .Gayrimenkulün geniş evsafı dosyasında mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Adresi : Cengiz Topel Mh.91.Sk.Selim İnş. Ap. No:15/12
Yüzölçümü : 449,00 m2
İmar Durumu : İMARLI
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : SIRRIN MH.R.T. ERDOĞAN BLV. NO:204 GLUTENSİZ EKMEK FIRINI YANI KONFERANS SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1971 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR