HALFETİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Halfeti Saylakkaya'da avlulu kargir ev mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

HALFETİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091138
Şehir : Şanlıurfa / Halfeti
Semt-Mahalle : SAYLAKKAYA MAH. / HALFETİ
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HALFETİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Halfeti İlçe, 79 Parsel, SAYLAKKAYA Mahalle/Köy, Tapuda Şanlıurfa İli Halfeti İlçesi Saylakkaya Mahallesi 79 parselde kayıtlı Avlulu Kargir Ev nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır. Taşınmazın Yüzölçümü 832,00 m² dir. Taşınmaz Taş duvar biriket karışımı olup, etrafı biriketlerle çevrilidir. Dış Kapısı demirdir.
Adresi : Saylakkaya Mahallesi Halfeti / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 832 m2
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 08/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI ÖNÜ

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Halfeti İlçe, 555 Parsel, SAYLAKKAYA Mahalle/Köy, Tapuda Şanlıurfa İli Halfeti İlçesi Saylakkaya Mahallesi 555 parselde kayıtlı Fıstıklık nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır. Taşınmazın Yüzölçümü 7.200,00 m² dir. Taşınmaz Durak Mahallesi ile Saylakkaya Mahallesini birbirine bağlayan karayoluna sıfır konumdadır. Taşınmaz 40 yaşlarında kapama Antepfıstığı bahçesi vasfındadır. Taşınmazın tamamının sürümü, budaması ve diğer bakımları yapılmıştır. Toprak özelliği bakımından kumlu-killi geçirgen yapıda yaklaşık %1 eğime sahip hafif çakıllı makineli tarıma elverişli birinci sınıf kuru tarım arazisidir. Taşınmaz Halfeti İlçesine yakın olup, girdi sağlama ve ürünlerin pazarlanması açısından ayrıcalık arz etmektedir.
Adresi : Saylakkaya Mahallesi Halfeti / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 7.200 m2
Kıymeti : 277.776,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 08/05/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 04/06/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI ÖNÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR