OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hacıosmanlı Mah., Osmaniye'de 3+1 daire icradan satılıktır

OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943181
Şehir : Osmaniye / Merkez
Semt-Mahalle : HACI OSMANLI MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 3+1
: 78
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/182 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
136,500 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Osmaniye Adliyesi Baro Toplantı Salonu Merkez/OSMANİYE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OSMANİYE
2. İCRA DAİRESİ

2018/182 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 178 Ada, 34 Parsel, Hacı Osmanlı Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Belediyenin ve Kamunun vermiş olduğu hizmetlerden yararlanmakta olup 528,65 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde,betonarme yapı tarzında 3/B yapı grubunda,taşınmazın bulunduğu, Bodrum+zemin+asma kat+3 normal kat olarak onaylı mimari projesi hazırlanmış ve inşa edilmiştir.Konu taşınmazın bulunduğu binaya ait Osmaniye Tapu Müdürlüğünde 07/08/2007-580 nolu kat irtifakına esas onaylı mimari proje bulunmamaktadır.Bodrum katta sığınak,topark bulunmakta,zemin katta 3 adet iş yeri,asma katta zemin katta bulunan 3 adet iş yeri eki,3 normal katın her birinde 3 adet konut bulunmakta üzere ana gayrimenkulde toplam 15 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina dış cephesi,ince sıva üzeri,dış cephe boyası ile boyalıdır.Bina girişi camlı demir ferforje imalattır.Binada 1 adet 4 kişilik asansör mevcuttur.Bina girişi mevcut duruma göre zemin kattan,kuzey-doğu cepheden sağlanmaktadır.4 nolu mesken vasıflı taşınmaz ana gayrimenkulün 1 katında ve antre,3 adet oda,mutfak.wc ve banyo hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 78 m2 kullanım alanına sahiptir.Taşınmazın giriş kapısı çelik,iç kapılar ahşap,pencereler pvc malzemedir.Antre ve oda zemin kaplaması laminant parke olup,duvarları boyadır.projesinde banyo olarak görünen bölümde mutfak nişi mevcut olup tezgah mermer dolapları ahşap malzemeden imal edilmiştir,wczemin ve duvar kaplaması seramiktir,taşınmazın mevcut durumda yasal kullunım alanına dahil olmayan teras kullunım alanı mevcuttur,kullanılan teras alanı yaklaşık 33 m2 olup kıymet taktirinde taşınmaza ait olmadığından,parselin çekme mesafeleri içerisinde konumlu olduğundan değer taktir edilmemiştir.Terasa ulaşım odadan kapı açılması sureti ile sağlanmaktadır.
Adresi : Hacı Osmanlı Mahallesi,Büyük Cami Sokak Üzerinde Yer Almaktadır. Merkez / OSMANİYE
Yüzölçümü : 528,65 m2
Arsa Payı : 1/15
İmar Durumu : Tapu kaydında olduğu gibidir
Kıymeti : 136.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 11/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Osmaniye Adliyesi Baro Toplantı Salonu Merkez/OSMANİYE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/182 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR