KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hacılar/Armutluk Mah'de daire icradan satılıktır

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962337
Şehir : Kayseri / Hacılar
: 121
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ OLAY 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11738 Esas
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2018/11738 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Hacılar İlçesi, Armutluk Mah.,374 Ada, 7 Parselde kayıtlı Dört Bloklu İkiBloğu tamamlanmış Dokuz katlı Betonarme Apartman ve arsasında C Blok 7. Kat,A Giriş 15 Bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmaz müdürlüğümüz dosyasından satışa çıkartılmıştır. Satışa konu taşınmaz Zemin Katta Projesine göre bürüt 165,00 m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Dolayısı ile bürüt Kaks'tan hareketle Daire net alanı 121 m2 olarak tespit edilmiştir. Satış konusu bu daire 4 oda + Mutfak + Banyo + WC olarak projelendirilmiştir.Daireye giriş dekoratif çelik kapılı olmakla beraber, daire içerisi oda zeminleri laminant parke kaplamalı olup, mutfak, wc- banyo, antre gibi ıslak zeminler seramik kaplıdır. Daire duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Islak hacimlerdeki duvarlar fayans kaplanmıştır. Daire oda tavanları alçı sıva üzeri tavan boyası ile boyanmış olup tavanlarda stropiyer bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadan imal edilmiştir. Oda kapıları ise Amerikan panel kapı türünden imal edilmiştir.Mutfakta, mutfak dolabı ve tezgâhı mevcuttur. Satış konusu bu taşınmaz bağımsız bölüm Güney- Kuzey-Batı cephelilerini görmektedir. Dairede 2 balkon mevcut olup, satış konusu daire merkezi katı yakıt sistemi ile ısıtılmaktadır.Taşınmazın yaklaşık 5-6 yılık binadır.Satış konusu taşınmazın çevresi boş araziler ve yüksek katlı apartmanlarla çevrili olmakla beraber son 4-5 yılık süre içerisinde özellikle ana arterler üzerinde yüksek katlı yapıların yoğunlaşmaya başladığı görülmüştür. Bölge genel olarak orta gelirli memur ve işçi sınıfındaki insanların tercih ettiği bir konuma sahiptir ki Kayseri için gelişimini önceden tamamlamış bir konum özelliği arz etmektedir. Satış Konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına kısmen yakın konumda bulunmaktadır.
Adresi : Erciyes Mahallesi, Boydak Caddesi, Saraykent Sitesi, C Blok, A Giriş No:5/15 Hacıiar/Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 3kat taks (0.30) Kaks (0.90) yapınizamlı konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 240.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Borçlu/larharicindeki ilgililere satış ilanını tebliğ edilememesi halinde İ.İ.K. 127. maddesi gereğince gazete ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11738 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR