Yazdır

İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Güzelbahçe ilçesinde 3+1 daire icradan satılık

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636497
Şehir : İzmir / Güzelbahçe
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
: 110
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 15.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2015/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli : 250000 TL
İhale Yeri : İzmir Adliyesi Ana Bina Zemin Kat G Blok 9 nolu Müzayede Salonu -
İlk İhale Tarihi : 18.09.2017 14:30

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
İZMİR
8. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2015/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazınözellikleri : İzmir İli Güzelbahçe İlçesi Güzelbahçe mah. 4307 Parsel sayılıana taşınmazın 2 nolu Bağımsız Bölümünün, 4 katlı binanın ikinci kat 2 nolu dairesi olduğu, dairenin 3 oda 1 salon mutfak banyo ve tuvaletten ibaret olduğu, çelik kapılı dış doğramalar pvc, mutfak yapılı, iç kapı doğramaları ahşap, banyo seramik fayans yapılı merkezi sistem kalorifer tesisatı bulunduğu, balkonları panjurlu, deniz manzaralı, yaklaşık 110 m2.inşaat alanlı olduğu, ana taşınmazın toplu taşıma araçlarının güzergahı olan Mithatpaşa caddesine yaklaşık 50 m.mesafede konuma sahip, yol kanalizasyon elektrik içme suyu vb. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmış olduğu, tüm belediye hizmetlerinden yararlanma imkanının mevcut olduğu bilirkişi raporları ile belirlenmiştir.
Adresi : Maltepe mah.14 sokak no.4 Güzelbahçe İzmir
Arsa Payı : 6/24
İmar Durumu : Güzelbahçe İmar Müdürlüğünün 21.05.2015 tarihli yazıları ile taşınmazın 1/1000 ölçekli güzelbahçe uygulama imar planına istinaden TM1 ayrık nizam 3 kat meskun konut adasına isabetetmekte olup, plan lejant notlar ve planlı alanlar tip imar yönetmeliği hükümleri geçerli olup, parsel üzerinde 25.10.1983 tarih ruhsatlı yapı mevcut olduğu ve binanın yüksekliğinin 6,80 m.kat adedi 2, derinliği kaks'a göre, ön ve arka bahçe mesafesi ve komşu mesafesinin 3'er m.çatı meyilinin %33 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 18/09/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 18/10/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi Ana Bina Zemin Kat G Blok 9 nolu Müzayede Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/04/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR