BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gürsu/Zafer'de 134 m2 dubleks konut icradan satılıktır

BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942254
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / GÜRSU
Oda Sayısı : 4+1
: 134
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10550 ESAS
Muhammen Bedeli
:
345,950 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
12.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 19. İCRA DAİRESİ
2018/10550 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Gürsu İlçesi, Zafer Mahallesi, 346 ada, 25 parselde, A Blok, 3 + Çatı Katı, 5 nolu bağımsız bölümde, 675,40 m² tapu alanlı, 46 / 675 arsa paylı ve niteliği İKİ ADET BEŞ KATLI BETONARME APARTMAN OFİS İŞYERİ VE BAHÇESİ vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği DUBLEKS KONUT olan, kat mülkiyeti bulunan, A Blok, 3 + Çatı Katı, 5 nolu bağımsız bölüm taşınmazdır. Bursa İli, Gürsu İlçesi, Zafer Mahallesi, Karanfil Cad., A Blok, No: 45, İç Kapı No: 5 adresinde, Bodrum Kat, Zemin Kat, Asma Kat, 3 Normal Kat ve Çatı Katı olmak üzere toplam 7 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır.Yerinde yapılan ölçümlerde A Blok, 5 nolu Bağımsız Bölümün zemin kat net kullanım alanı 75,03 m², zemin kat brüt kullanım alanı 97,00 m²;çatı katt net kullanım alanı 59,76 m², çatı katı brüt kullanım alanı 90,00 m²;katlar alanı net kullanım alanı 134,79 m², katlar alanı brüt kullanım alanı 187,00 m²;olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir.
Zemin Kat; salon,2 adet oda, mutfak, hol, banyo, wc, çatı katı merdiven alanı ve 2 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup; salon, 2 adet oda ve hol alanlarının zemin kaplaması laminant parke; mutfak alanının zemin kaplaması seramik kaplama olup tüm hacimlerin duvarlarında saten alçı üzeri duvar kâğıdı uygulaması bulunmaktadır. Tüm hacimlerin tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında çimstone tezgâh bulunmaktadır. Banyo ve wc alanlarının zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. Banyoda duş kabin bulunmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler ahşap görünümlü çift camlı pvc profildir. Zemin katta 2 adet balkon bulunmaktadır. Isıtma panel radyatörler ile yapılmaktadır.
Çatı Katı; antre,2 adet oda, mutfak, hol, banyo, wc ve 2 adet teras mahallerinden teşkil edilmiş olup; antre ve 2 adet oda alanlarının zemin kaplaması laminant parke olup tüm hacimlerin duvarlarında saten alçı üzeri duvar kâğıdı uygulaması bulunmaktadır. Tüm hacimlerin tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Banyo ve wc alanlarının zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. Banyoda duş kabin bulunmaktadır. Çatı katında dışarıdan giriş bulunmakta olup giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler ahşap görünümlü çift camlı pvc profildir. Çatı katında 2 adet teras bulunmaktadır. Isıtma panel radyatörler ile yapılmaktadır.
Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı, zemin ve asma kat cepheleri kompozit kaplama olup pencere kenarlarında söve uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapının giriş merdivenleri mermer kaplamadır. Asansör bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın ana giriş kapısı camlı demir profilden yapılmıştır.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde zemin katlar ticari, diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 5-6 katlı yapılmıştır.Taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Adresi :Zafer Mah., Karanfil Cad., A Blok, No: 45, İç Kapı No: 5 Gürsu / BURSA
İmar Durumu :Gürsu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden alınan verilere göre, Bursa İli, Gürsu .İlçesi, Zafer Mahallesi, 346 ada, 25 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli İmar Planında Bitişik Nizam konut alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 345.950,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 12/04/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10550 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR