BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gürsu/Kurtuluş'da 98 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983649
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / GÜRSU
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14164 ESAS
Muhammen Bedeli
:
156,800 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
2 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA9. İCRA DAİRESİ
2018/14164 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Gürsu İlçe, 493 Ada, 39 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, Kat1. bağ böl 3 Nolu Bağımsız Bölüm
İMAR DURUMU : Gürsu İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, 493 ada, 22 parsel numarasında kayıtlı taşınmaz, 1/1000 ölçekli Gürsu Revizyon İmar Planı’nda, bitişik nizam, 3 kat konut alanı lejantı ile tanımlı yerde kalmaktadır. 5 m. çekme mesafesi vardır.
Söz konusu taşınmaz üzerinde 11.08.2014 tarihli, 166 sayılı yapı ruhsatı ve 12.05.2015 tarihli, 79 sayılı yapı kullanma izin belgesi bulunan, yapı sınıfı ve yapı grubu III-B
MAHALLİ DURUMU Borçlular adlarına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Gürsu İlçesi sınırları dahilinde bulunan Kurtuluş Mahallesi, Atılgan Sokak, no: 5 adresindeki Asya Apartmanı’nın, 1. katındaki 3 no’lu dairedir. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+2 normal+teras katlı olmak üzere toplam 4 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılanmış olup, asansörsüz, bahçeli ve otoparksızdır. Zemin katında sığınak, depo ve 1 adet mesken, normal ve teras katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Halihazırda, 3. Şahıs tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 98,00 m2. ve net kullanım alanı ise 88,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, salon ve mutfak bölümlerinin tavan kenarları ışık havuzlu, diğer bölümlerin tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Salona açık durumunda olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı, ankastreli ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Doğu cepheli olan dairenin bu cephesinde 1 adet balkonu bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Gürsu şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, doğalgaz, su ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
TAŞINMAZIN KIYMETİ :
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa konut alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmiştir.
Gürsu İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, 493 ada, 33 no’lu parsel :
Borçluların beherinin taşınmaz üzerindeki hissesi ½’şer oranındadır.
1. Kat, 3 no’lu Bağ. Böl. (Konut)........: 98,00 m2. * 1.600,00 TL/m2. = 156.800,00 TL.(Yalnız; Yüz Elli Altı Bin Sekiz Yüz Türk Lirasıdır.)
Kıymeti : 156.800,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 2 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14164 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR