BURSA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Gürsu/Kurtuluş'da 88 m² daire mahkemeden satılıktır Düzeltme İlanına Git

BURSA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093195
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / GÜRSU
Oda Sayısı : 2+1
: 88
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 13:30
Satış Yeri
:
5.SULH HUKUK YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/8 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZINÖZELLİKLERİ : Satışa konu Bursa ili Gürsu ilçesi Kurtuluş Mahallesi Şehir ylolu mevkii 6095 parsel sayılı, 300,50 M2 yüzölçümlü taşınmazda 2 Adet 4 Katlı Betonarme Apartman ve arsası , 22/301 arsa paylı konut niteliğinde A Blok Zemin Kat 1 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz Kurtuluş yayla Sokak No:65 A Blok K:1 Gürsu-Bursa adresinde yer almaktadır. Taşınmazın giriş holü, salon, 3 oda ile mutfak banyo ve WC'den oluştuğu, mutfak önünde Yayla Sokağa cepheli 1 adet balkonun olduğu görülmüştür.Dairede dış kapının çelik kapı, iç kapıların Amerikan panel kapı, pencerelerin pvc doğrama yapıldığı, giriş holü, salon, odalar ve mutfak tabanının laminant döşeme, banyo ile Wc taban ve duvarlarının seramik kaplama yapıldığı ,mutfak tezgahının granit mermer, alt ve üst dolapların mdf dolap yapıldığı, dairenin kombi kaloriferli olarak ısıtıldığı, apartman basamaklarının mermer basamak yapıldığı ve yapının 3 yaşında olduğu beyan edilmiştir. Dairenin toplam net alanının 70,96 m² olduğu,Taşınmazın brüt alanının ise (70,96 m² x 1,25) = 88,70 m² olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Kurtuluş Mh. Yayla Sk. No:65 A Blk K:1 Gürsu-Bursa
Yüzölçümü : 300,50M2
Arsa Payı : 22 /301
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Gürsu revizyon imar palınndabitişik nizam ,3 kat konut
alanı lejanti tanımlı yerde kalmaktadır.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDA
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : 5.SULH HUKUK YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR