BURSA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gürsu/Kurtuluş'da 107 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BURSA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01109852
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / GÜRSU
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 02.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/593 ESAS
Muhammen Bedeli
:
208,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BURSA
14. İCRA DAİRESİ
2019/593 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Gürsu İlçe, 181 Ada, 21 Parsel, KURTULUŞ Mahalle, İSABEY Mevkii, A BLOK 3. KAT 10 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina bitişik nizam betonarme karkas inşaat tarzında yapımlış zemin kat, 6 normal kat olmak üzere toplam 7 kattan oluşmaktadır. Binanın zemin katı ticari işletme, normal katları mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları mermer kaplı olup çatısı terastır.
Daire kuzey ve doğu yönünde cepheli olmakla birlikte fiiliyatta antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, lvb, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı ahşap, iç duvarları sıvalı ve boyalı, odaların ve salonun zemini parke kaplı, oda kapıları ahşap, pencereleri pvc doğramalı ve camlı, mutfağın zemini seramik, dolapları alt üst lamine kapaklı olup tezgah mermerittir. Islak hacimlerin (banyo lvb wc) zemin ve duvarları tamamen seramik kaplı olup banyoda klozet ve duşakabin mevcuttur. Dairede salonun yanında yer alan odanın apartmanın ışıklık bölümüne bakmakta olduğu görülmüştür. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 107,00 m² brüt alanı 130,00 m²dir. Genellikle zemin katları ticari, normal katları mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 5-6 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa Şehir Merkezine uzak konumdadır. Taşınmazda borçlu hissesi tamdır.
Adresi : Kurtuluş Mah. İsabey Cad. No: 67 Nazar Apt. A Blok K: 3 D: 10 Gürsu Bursa
Yüzölçümü : 1.144 m2
Arsa Payı : 28/1144
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Gürsu Revizyonu İmar Planı sınırlarında kalmakta olduğu, bitişik nizam 4 kat ticari alanı lejantıyla tanımlandığı, 5 m çekme mesafesi olduğu belirtilmekle birlikte yapılan araştırmada taşınmaza ait 16/10/1998 tarih ve 122 sayılı yapı ruhsatı düzenlendiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 208.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz, kamu haczi.
1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 4345 Ada, 1 Parsel, ALACAMESCİT Mahalle/Köy, 1. KAT 53 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM. Taşınmazın yerinde yapılan ölçümlerde 53 nolu bağmsız bölümün net kullanım alanı 18,82 m², brüt kullanım alanı 21,00 m² olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz Yeni Okçular iş hanında bulunmakta ve iş hanının 1. ve 2. normal katının tamamı dershane olarak kullanılmakta olup taşınmaz dershane yönetimi tarafından kiralanarak dershanenin öğretmen odası olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz tek hacimden oluşmakta olup, zemin kaplaması pvc kaplama, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Giriş kapısı ahşap panel kapıdır. Ofis olarak kullanılabilecek durumdadır. Pencereler ahşap görünümlü çift camlı pvc profildir.
Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, pencerelerinde söve uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapının ana giriş kapısı camlı alüminyum kapı, merdivenler mermer kaplama, korkuluklar demir profildir. Taşınmazın bodrum katıında kapalı araç otoparkı bulunmaktadır.
Satışa konu taşınmazın içinde bulunduğu yapıda tüm katlar ticari olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 4-5 katlıyapılmıştır. Taşınmaz belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz yaklaşık yürüme mesafesinde inönü caddesine 30 m, Cumhuriyet caddesine 60 m ve tuz pazarı caddesine ise 40 m mesafede bulunmaktadır. Kuş uçuşu mesafe ile Bursa Şehir Merkezine 280 m uzaklıkta bulunmaktadır. Taşınmazda borçlu hissesi tamdır.
Adresi : Alacamescit Mahallesi Okçular Sok. Yeni Okçular İş Hanı No: 3 İç Kapı No: 53 Osmangazi Bursa Merkez / BURSA
Yüzölçümü : 987,68 m2
Arsa Payı : 28/2930
İmar Durumu :1/1000 ölçekli Bursa Merkez Reyhan-Kayhan-Hanlar Bölgesi Koruma Amaçlı İmar Planı Kapsamında H: 10,50 zemin katı ticari kullanımlı 3 kat olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 42.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz, Korunması gerekli kültür varlığı, kamu haczi
1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/593 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR