BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gürsu/Kurtuluş'da 100 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908493
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / GÜRSU
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA SANCAK 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5781 ESAS
Muhammen Bedeli
:
155,400 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
13.02.2019 14:20
Satış Yeri
:
Bursa Adalet Sarayı Gayrımenkul Satış Odası Osmangazi Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 16. İCRA DAİRESİ
2018/5781 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz : Bursa ili Gürsu İlçesi Kurtuluş mahallesi 6700 parselde kayıtlı 1264,48 m² yüzölçümlü üç adet Üçer Katlı Betonarme Apartman ve Arsası nitelikli ana taşınmazdaki 60/1264 arsa paylı C blok Zemin Kat 1 Numaralı bağımsız Konutta borçluya isabet eden tam hisse 155.400,00 TL muhammen bedel ve %1 Kdv oranıyla satışa arz edilmiştir.
Özellikleri : Bursa İli, Gürsu İlçesi sınırları dahilinde bulunan Kurtuluş Mahallesi, Denizli Sokak, no: 1 adresindeki Huzur Sitesinin, C blok, zemin katındaki 1 nolu dairedir. Taşınmaz, Denizli Sokak ile Aykul Sokağının kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+2 normal katlı olmak üzere toplam 3 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılanmış olup, asansörsüz, bahçeli ve otoparksızdır. Beher katında 2 şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.
Halihazırda mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin projesi üzerinden alınan ölçümlerine göre, bürüt alanı 111,00 m² ve net kullanım alanı ise 100,00 m² olup, 3 adet oda, salon, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları ise alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı ve önleri ferforje demir korkuluklu olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Güney ve doğu cepheli olan dairenin güney cephesinde 1 adet balkonu bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Ancak; Her ne kadar Gürsu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 17.08.2018 tarih ve E.17054 sayılı yazıları ile dosyaya celp edilmiş olan C Blok, Zemin Kat planına göre, söz konusu dairenin bina giriş kapısına göre sağ tarafında yani doğu cephesinde yer alıyor ise de, gerek yukarıdaki tapu kaydının Şerh/Beyan/İrtifak bölümündeki bağımsız bölüm numaralarının değiştirilmiş olduğu belirtmesinden hareketle ve gerekse mahallinde gerekli inceleme ve araştırmaların yapılması sonucunda, söz konusu dairenin bina giriş kapısına göre sol tarafta yani güney ve doğu cephesinde yer aldığı, fiili olarakta borçlunun da bu dairede ikamet etmekte olduğu tespit edilmiştir.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Gürsu şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, doğalgaz, su ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Gürsu Reviyon İmar Planı kapsamında, bitişik nizam, 3 kat konut alanında kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Mimari Projesi üzerinde bağımsız bölümnumarası değiştirilmiştir. 11.03.2018 tarih ve 1208 Yevmiye
1. Satış Günü : 17/01/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 13/02/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Bursa Adalet Sarayı Gayrımenkul satış Odası Osmangazi Bursa

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Bursa 16. İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası TAO Uluyol Şubesinde bulunan TR910001500158007298413037 nolu iban numaralı hesaba TC Kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılmasıveya bu miktar kadar milli bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan post cihazından yatırması lazımdır.Yabancı Para kurunda günlük değişmelerin olması 805 sayılı Kanunun birinci maddesine göre "döviz"teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 27.Maddesine göre Satış ilanının tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5781 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR