GÖNEN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Güneşli mahallesinde bahçeli ahşap ev mahkeme kararı ile satılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00662939
Şehir : Balıkesir / Gönen
Semt-Mahalle : GÜNEŞLİ MAH. / HASANBEY
: 301
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Soba
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

GÖNEN POSTASI 13.09.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/30 satış
Muhammen Bedeli
:
29141 TL
Birinci Satış Günü
:
21.09.2017 11:30
Satış Yeri
:
GÖNEN SULH HUKUK MAHKEMESİN ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖNEN(BALIKESİR)
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU-2016/30 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Balıkesir ili, Gönen ilçesi, Güneşli mahallesi, köy içi mevkii 253 parsel sayılı taşınmaz 301,00 m² yüzölçümünde olup tapuda bahçeli ahşap ev ve ahır olarak kayıtlıdır. taşınmaz mülkte 40 m² taban alanlı kerpiç yığma ve 35 m² lik ahşap kargas indirme bulunmakta olup, ev 2 oda, hol ve mutfaktan ibarettir. Yerler karaşap duvarlar kireç boyalı olup tavanı ahşaptır. meskenin kapıları ahşap çerçeveli olup mutfak tezgahı fayanstır. mesken eski vaziyette olup bakım istemektedir. Alanı geometrik şekli, bulunduğu muhitin şeref ve ehemmiyeti, ana cadde ve çarşı pazar ile olan irtibatı, inşa tarzları, inşa sırasında kullanılmış olan malzeme ve işçiliklerin cins ve kaliteleri dahili taksimatve kullanışlılık durumları, konfor dereceleri, yüzölçümleri, çevredeki diğer taşınmazların hali hazır kira ve rayiç değerleri bulunduğu muhite göre alıcı bulup bulamayacağı, bulunsa bile nispet derecesi gibi kıymet yükseltici ve kıymet düşürücü müspet menfi tüm faktörler göz önünde bulundurulduğunda taşınmazın rayiç değeri toplam 29.141,21 TL'dir.
Kıymeti : 29.141,21 TL
KDV Oranı : %18
Satış Günü : 21/09/2017 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : GÖNEN SULH HUKUK MAHKEMESİN ÖNÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR