DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gümüşova/Fatih Mahallesi'nde 122 m² daire icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941317
Şehir : Düzce / Gümüşova
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / GÜMÜŞOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/22393 ESAS
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:15
Satış Yeri
:
Fevziçakmak Mah. Bolu Caddesi No:242 Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı 304 Nolu Oda Merkez / Düzce

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2018/22393 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce İli, Gümüşova İlçesi, Merkez (Fatih) Mahallesi'nde kain; 227 ada 7 parselde B Blokta 1. katta yer alan 6 numaralı meskendir. Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine uzak mesafede, Düzce İl Merkezinin batısında ve kuş uçuşu yaklaşık 18 km,İlçe Merkezinin Kuzeydoğusunda ve kuş uçuşu 1,4 km, D100 Karayoluna 200 metre mesafede yer almaktadır. Taşınmazın yapı sınıfı 3-B olup, 2018 yılı yapı yaklaşık maliyeti 966,00TL/m²'dir. Bina yaklaşık 1 yaşında olup, yapısal değeri %4 yıpranma oranına maruz kalmıştır .Parselin topoğrafik yapısı düz olup, yapılaşmaya uygundur. Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış 2 adet bina mevcuttur. Site içinde yeşil alanlar vardır. Site çevresi beton duvar ile çevrilidir. B Blok zemin kat + 3 normal kattan oluşmaktadır. Bu binanın her katında meskenler mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri sıva ve dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binanın kat holleri ve merdivenleri mermer ile kaplamadır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Değerleme konusu gayrimenkul net 122 m² (balkonlar dahil); 3 oda-salon- mutfak-antre-banyo- wc ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın 1. katında bina giriş kapısına göre ön-yan tarafa yola cepheli olan bir meskendir. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon, antre ve odalarda laminant parke; diğer mahallerde seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyo ve wc de seramik; diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar tüm mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları lake boyalı mdf kapaklı olup, tezgahı granittir. (tezgahın evyesi takılı değildir) Banyoda duşakabin, klozet, dolap ve lavabo; wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler koyu renkli pvc; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Genel olarak bakımlı bir meskendir. Boş durumdadır.
Adresi : Fatih Mah. 122. Sok. Berçe Sitesi, B Blok, No: 2-B/6 Gümüşova/Düzce
Yüzölçümü : 122 m2
Arsa Payı : 7096/214885
İmar Durumu : Ayrık nizam, 4 kat müsaadeli, Taks/Kaks:0,40/2,00 olan imar parseli
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Y.P. 15/6/2017
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Fevziçakmak Mah. Bolu Caddesi No:242 Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı 304 Nolu Oda Merkez / Düzce
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/22393 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR