BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Görükle'de dubleks daire icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00757874
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 23.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13916 ESAS
Muhammen Bedeli
:
148000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2018 09:45
İkinci Satış Günü
:
25.04.2018 09:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
BURSA 2. İCRA DAİRESİ
DOSYA NO :2017/13916 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
1 NO'LU TAŞINMAZIN tapu kaydı ve bilirkişi raporuna göre cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAPU KAYDI :Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Görükle Dumlupınar Mahallesi, 5436 ada, 1 parsel sayılı ve 445,14 m2. miktarlı “6 Katlı Betonarme Apartman, Ofis, İşyeri ve Arsası” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 27/688 arsa paylı, 3. kat ve çatı katındaki 25 no’lu Bağımsız Bölümün (Dubleks Meskenin) tamamı.
İMAR DURUMU : Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün E.179486 sayılı yazılarında; Nilüfer İlçesi, Görükle Mahallesi, 5436 ada, 1 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Görükle Revizyonu Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 12,50 mt. (4 kat) olan bitişik nizam ticaret alanında kalmaktadır. Taşınmaza ait 31.07.2015 tarih ve 842/16 sayılı yeni yapı ruhsatı bulunmaktadır.Onaylı imar plan örneği ve inşaat ruhsatı ektedir, denilmektedir.
MAHALLİ DURUMU :Söz konusu taşınmaz; Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Görükle Dumlupınar Mahallesi, Nar Sokak, no: 9 adresindeki Nar Apartmanı’nın, 4. ve çatı katındaki 25 no’lu dubleks dairedir. Tapu bilgilerinde 3. ve çatı kat, 25 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 4. ve çatı kattaki 25 no’lu dubleks daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+3 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü ve bodrum katı otoparklıdır. Zemin katında sığınak, depo ve ortak alanlar, üst katlarının beherinde ise 10’ ar adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Halihazırda, kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dubleks dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, giriş (4.) ve üst (çatı) katlarının beherinin bürüt alanı 40,00 m2 olup, toplam bürüt alanı 80,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 72,00 m2. dir. Dairenin giriş katı 1 adet oda, salon, antre ve mutfak, üst katı ise 2 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, hol ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, giriş katındaki bölümlerin tavan kenarları alçı kartonpiyerli, üst katın tavan yüzeyleri ise ahşap lambriler ile kaplamalıdır. Salona açık durumunda olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Kat merdiveni betonarme üzeri mermer ile kaplı ve kenarları krom nikel korkuluklu olan dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Batı cepheli olan dairenin balkonu bulunmamaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, doğalgaz, su, telefon ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri bulunmaktadır. Binanın Ruhsat Tarihi: 31.07.2015 Ruhsat Numarası : 842/16
TAŞINMAZIN KIYMETİ : 148.000,00 TL. (Yalnız; Yüz Kırk Sekiz Bin Türk Lirasıdır.)
KDV Oranı : % 1 Kaydındaki Şerhler : İpotek ve İİK150/c şerhi vardır.
1. Satış Günü : 30/03/2018 günü 09:45 - 09:50 arası - 2. Satış Günü : 25/04/2018 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden,artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden,ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İhale yapıldıktan sonraki 7 gün içinde ihalenin feshine ilişkin dava açılması durumunda Müdürlüğümüz dosyasına yazılı olarak bilgi verilmemesi halinde 7 gün sonunda ihalenin kesinleşmiş kabul edileceği ihale katılımcıları, haciz ve ipotek ilgilileri ile tapu ve dosya ilgililerine satış şartnamesi ve satış ilanı ile ihtar ve tefhimine, 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi, ilanı ve tapu kaydını görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13916 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR