BURSA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Görükle'de daire icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00738018
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / GÖRÜKLE
: 60
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 19.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12993 ESAS
Muhammen Bedeli
:
132000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
21.03.2018 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
BURSA
12. İCRA DAİRESİ
2017/12993 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli,Nilüfer İlçesi, 5457 Ada, 4 Parsel, GÖRÜKLE/DUMLUPINAR Mahallesi, 15 Nolu Bağımsız BölümGördes Sokak, no: 1 adresindeki Sakinler Apartmanının, 3. katındaki 15 nolu dairedir. Taşınmaz, Vatan Caddesi ile Gördes Sokağının kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Tapu bilgilerinde 2. kat, 15 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 3. kattaki 15 nolu daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+3 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, gayrıfaal asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında 1 adet dükkan, normal ve dubleks katlarının beherinde ise 5'er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.Keşif esnasında, kapının zili birkaç kez çalınmasına rağmen cevap veren olmayınca, dairede kimsenin olmadığı anlaşılmış olup, dış mekan incelemelerinin mahallinde yapılmasının ardından iç mekanı ile ilgili teknik ve fiziksel özellikleri hakkında, mahallinde ikamet edenler ile görüşme yapılmak sureti ile gerekli bilgiler elde edilmiştir. Edinilen bu bilgilere göre; Halihazırda, kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılmakta olan söz konusu dairenin bürüt alanı 60,00 m2.ve net kullanım alanı ise 54,00 m2.olup,2 adet oda, salon ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Daire içerisine ayrıca mutfak bölümü yapılmamış olup, salonun içerisine mutfak nişi yerleştirilmiştir. Salon ve odaların tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları ise alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Mutfak nişinde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Güney cepheli olan dairenin bu cephesinde 1 adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olan dairenin elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 30.11.2017 tarih ve E.168698 sayılı yazılarında; Nilüfer İlçesi, Görükle Mahallesi, Eski: 179 ada, 4 parsel, Yeni: 5457 ada, 4 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Görükle Revizyonu Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.: 15,50 mt. (5 kat) ve E: 1.25 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 132.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 21/02/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 21/03/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12993 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR