Yazdır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gömeç'te icradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00494973
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 19.01.2017 10:30
Muhammen Bedeli : 200000 TL
İhale Yeri : Burhaniye Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Arşiv Birimi Yanı
Dosya Numarası : 2016/532 Talimat
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BURHANİYE

İCRA DAİRESİ

2016/532 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Gömeç Mahallesi Helvalık kireç ocağı çiftlik civarı mevkii 151 Ada , 1 Parsel , Zemin+1 -23 nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Gömeç ilçesi Sahil kıyı içerisinde Blue Terrace Sitesi olarak bilinen ve parsel üzerinde bitişik nizamda yapılı 50 adet dubleks bina yapılı yerde olduğu ve parsel üzerindeki tüm yapılaşmanın tamamlanmış, çevre düzenlemesi ve Peysajı yapılmış fiili olarak kullanılan site durumunda olduğu görülmektedir. 3 lü bitişik nizamda yapılı ve Doğu taraf köşe bina konumunda Bina iç kapılarının panel kapı olarak yapılı olduğu, pencerelerinin PVC Pen olarak yapılı olduğu, binanın zemin katında Salon + Mutfak ve WC duş olduğu, Bina üst katında 3 adet Yatak odası ve Banyo olduğu, Bina çatısında teras olduğu, Bina zemin kaplamalarının seramik kaplama olduğu, mutfak tezgah ve dolaplarının kullanışlı ve yeni olduğu, Bina üst katında bulunan Banyo zemin ve duvarlarının tavana kadar seramik kaplama olduğu, binada kullanılan malzemelerin genelde 1. sınıf malzemelerin kullanılmış olduğu ve binanın yaklaşık 5 yıllık bina olduğu, binanın halihazır durumu ile kullanılır durumda olduğu bilirkişi tarafından tesbit edilmiştir.D tipi blok, Zemin+1, 23 nolu bağımsız bölem mesken nitelikli taşınmazzemin kat 40 m2 +üst kat 40 m2 olmak üzere 80 m2kullanım alanına sahiptir.

Yüzölçümü : 10.132,10 m2

Arsa Payı : 48/2400

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar uygulama planı içerisinde .

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında belirtiltiği şekilde.

1. Satış Günü : 19/01/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 14/02/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : Burhaniye Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Arşiv Birimi Yanı BURHANİYE / BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/532 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR