BURHANİYE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Gömeç/Yaya'da dubleks daire mahkemeden satılıktır

BURHANİYE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00970528
Şehir : Balıkesir / Gömeç
Semt-Mahalle : YAYA MAH. / GÖMEÇ
Oda Sayısı : 3+1
: 86
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

GÖMEÇ POSTASI 26.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/24 Satış
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 09:30
Satış Yeri
:
Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası - Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/24 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Gömeç İlçesi, Yaya Mahallesi, 512 Ada, 3 Parsel üzerinde, Derkent Tatil Sitesi A Adası ,15 nolu bağımsız bölümdür. Tapu kaydında 10.474,89 m2 arsa vasıflı taşınmaz üzerinde, 22 adet ikiz görselli, 44 adet betorname karkas yapı tarzında inşaa edilmiş, zemit+1. kat olan 27/1308 arsa paylı 15 nolu bağımsız bölümdür. 86 m2 kullanım+16m2 teras ana kullanım alanı vardır, zemin katta salon, mutfak, wc, hol, teras alanı ile birinci katta 3 yatak odası, banyo, 2 balkon alanlarından oluşmaktadır, uzun zamandır kullanılmamasından dolayı dış kapı yıpranmış çelik kapı, dış doğramalar gerekli görülen alanlarda pvc camlı pencere olup çoğunluk ahşap doğrama+ tek camlıdır. iç kapıları ahşap kapıdır. Taşınmızın tüm zemini seramik kaplı olup, mesken içinde yoğun rutubet nedeni ile duvar sıvalarında deformasyon yaşanmıştır. mutfak bölümü eski tip beton kasa tezgah üzeri ahşap kapak yapılı olup üst dolap ahşap kaplamalı malzemeden imal edilmiştir.1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında E;0.40, Hmax;6.50 m yapılaşma koşulları ile Konut alanında kalmaktadır. Binanın iç ve dış cephesinde bakım onarım gerektirir. denize 400 metre uzaklıktadır siteye ulaşım araçlarının çokluğu, alt yapı, (kaplamalı yol, atık suk, kanalizasyon, içme suyu, Telekomünikasyon) hizmetlerinin yapılı ve kullanılır durumdadır, sitenin kullandığı plajı bulunmaktadır.
Adresi : Derkent Tatil Sitesi /Yaya Mahallesi/Gömeç / BALIKESİR
Yüzölçümü : 86 m2
Arsa Payı : 27/1308
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır.
Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğ yapılamayan ilgililere bu ilanın tebliğ yerine kain olduğu, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR