BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gömeç Mithatpaşa Mahallesi'nde avlulu kargir ev (1/2 hissesi) icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029096
Şehir : Balıkesir / Gömeç
Semt-Mahalle : MİTHATPAŞA MAH. / GÖMEÇ
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

GÖMEÇ POSTASI 23.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/182 talimat
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) ,Belediye Başkanlığı Burhaniye/ BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2017/182 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda ;Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Mithatpaşa Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 431 ada 16 parsel sayılı, Avlulu 1 kerpiç 1 kargir niteliğinde, 296,37 m2 yüzölçümlü taşınmaz olarak kayıtlıdır. Satışa konu taşınmaz Saliha Akova adına kayılı olan 1/2 hissedir.Taşınmazın adresi ;Mithatpaşa Mahallesi, Atatürk Caddesi, No: 20 Gömeç/Balıkesir, Bina Kodu :2305608, Uavt;1676812082 açık adresinde yer almaktadır.Kıymet taktiri raporuna göre ; Taşınmazın bulunduğu bölge Gömeç ilçesinin alışveriş alanı içerisinde kalmakta olup , çevresinde kamu kurum kuruluşları, okul, belediye binası, market, pazar alanı gibi ihtiyaç duyulan tüm alanlara yakındır. İlçe merkezde yürüme mesafesinde olup, eski yerleşim alanında bulunmaktadır. Bölgede son 5 yıldır parsel bazlı kentsel dönüşüm uygulaması yapılmakta olup, ½ katlı konutlar yerine imar planı uyarınca 3/5 katlı betonarme bina sitelerin yapılmaya devam ettiği bir bölgededir. Tercih edilen bir bölgededir. Taşınmazın bulunduğu bölgede yol, su, elektrik, kanalizasyon, haberleşme gibi alt yapı hizmetlerinden sorunsuz yararlanılmaktadır.Taşınmaz ilçe merkesine 20 m uzaklıktadır.Parsel sınırı yaş duvarlar ile belirlidir. Çıkmaz sokak konumunda 2 katlı ahşap kapı bulunmaktadır.Parsel içerisinde tescilde 62,68 m2 olarak görülen tek katlı konut yanmış ve yıkılmış olarak görülmektedir.Bu taşınmaz kıymet taktirinde dikkate alınmamıştır. Parsel içerisinde 2 katlı 92,32 m2 lik bina bulunmaktadır.Zemin kat taş yığma yapı, üst kat pişmiş tuğla ile yığma olarak yapılmış, çatısı kiremit kaplıdır. Taşınmazın dış doğraması demir doğrama ve kapısı 2 kapı şeklinde ahşap kapıdır. 2 katlı yapının yanında tek katlı yığma özellikler gösteren L formda eklenti bina bulunmaktadır. Eklenti bina yaklaşık 14,4 m2 alanlıdır. Bahçe alanda 1 adet 2,15 m2 lik yığma duvar özellikli , çatısı saç levha olan WC alan bulunmaktadır. Parsel içerisinde farklı yaş özelliklerinde meyve ağaçları bulunmaktadır.Bina yaşı ortalama 40'dır.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulanan imar planı kapsamında bitişik nizam ticaret + konut alanında kalmakta olup , parsel doğu cephede yer alan 14 ve 15 nolu parsellerle şuyuludur. Yapılaşması için 14 ve 15 nolu parseller ile tevhit edilmeli, 16 parselden yaklaşık 17,5 m2 lik alan yola terk edilmesi gerektiği bilgisi alınmıştır. Taşınmazın hali hazırda bu şekilde kullanılabileceği, yeniden yapılaşması durumunda imar plan notlarının uygulanması gerektiği bilgisi alınmıştır.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) ,Belediye Başkanlığı Burhaniye/ BALIKESİR
atış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/182 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR