BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gömeç/Keremköy Mahallesi'nde bahçeli kargir dubleks ev icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961389
Şehir : Balıkesir / Gömeç
Semt-Mahalle : KEREMKÖY MAH. / DURSUNLU
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 3
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18 talimat
Muhammen Bedeli
:
506,560 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2017/18 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda; Balıkesir ili, Gömeç ilçesi, Keremköy mahallesi, Gümüşlü mevkii, 172 ada 1 parselde 52 Adet Bahçeli Kargir Dubleks Ev nitelikli ana taşınmazda 2/104 arsa paylı, zemin+1 kat, dubleks mesken nitelikli 17 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.
Balıkesir ili Edremit Körfezi Bölgesinde Gömeç ilçesi sınırları içerisinde ve sahil kısmında yer alan taşınmaz, site konumunda olan bir yerleşke içerisindedir. Taşınmazın denize uzaklığı:100 metre, Keremköy'e uzaklığı: 2.500 metre, E 87 otoyoluna uzaklığı:3.100 metredir.
Doğalkent Sitesi olarak görülen yerleşkede üzerinde 17 nolu plaka olan dubleks yapı tarzında yapılı 2 katlı fiili olarak tamamlanmış ve kullanılan bina olduğu, bina terasının ahşap korkuluklu ve ahşap perguleli olduğu, pergule üzerinin kiremit örtülü olduğu, binanın bakım onarım gerektirmez durumda olduğu, binanın altında kısmen bodrum olduğu ve bodrumda 1 adet oda ve wc-duş olduğu, binanın zemin katının yaklaşık 50,00 m2 yapı alanlı ve üst katının 60,00 m2 yapı alanlı olmak üzere toplamda 110,00 m2 yapı alanlı olduğu, bina zemin katında salon+mutfak+wc ve açık çıkma teras olduğu, sitede bulunanlardan alınan tanımlara göre zemin kat zemininin seramik kaplamalı ve mutfak dolap ve tezgahlarının bakımlı olduğu, bina üst katında 3 adet yatak odası ve banyo olduğu, bina içerisinin bakım ve onarım gerektirmez durumda olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Taşınmazın bulunduğu sitenin tel örgü ile ve otomatik giriş kapısı ile güvenlikli bir yerleşke durumunda olduğu, binaların ayrık nizamda ve her cephesinden bahçeli konumda olduğu, site ve bahçe ortak alanlarının bakımlı ve planlı bir uygulama yapılmış olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
İmar Durumu : Gömeç Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde ayrık nizam yapılaşmalı, 2 katlı mesken adasında yer aldığı ve TAKS:0,15 – KAKS:0,30 yoğunluklu, Hmax:6,50 m olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Kıymeti : 506.560,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR