BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gömeç/Kemalpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979906
Şehir : Balıkesir / Gömeç
Semt-Mahalle : KEMALPAŞA MAH. / GÖMEÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 87
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

GÖMEÇ POSTASI 16.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/71 talimat
Muhammen Bedeli
:
178,500 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye), Belediye Başkanlığı Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2018/71 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Gömeç İlçe, 325 Ada, 5 Parsel, KEMALPAŞA Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, 16 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Tapuda ;Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Kemalpaşa Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 325 ada 5 parsel ,4. kat, mesken nitelikli, 16 bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.Kıymet taktiri raporuna göre; Taşınmaza ulaşım için Ayvalık sapağından Gömeç istikametine 16 kilometre devam edilir ve ilk ışıklardan sonra kuzey yönde 1,48 km devam edilir ve sağ kolda konu 12 parsele ulaşılır. Taşınmaz dış kapı no:24 olup, E-87 karayolu cephelidir. Taşınmazın çevresinde zemin katları işyeri olan taşınmazlar ve mesken amaçlı kullanılan konutlar bulunmaktadır. Gömeç Bölge Trafik Şubesine yakın konumda, Bal Peteği evleri sitesi ile komşu parseldir. Taşınmaza ulaşım kolay ve sorunsuzdur. İlçe merkezine yürüme mesafesindedir.Ana taşınmaz 774,59 m2 yüzölçümlü, cins tahsisine göre ?Arsa? vasıflı olup, üzerinde bir adet bloklar şeklinde bodrum + zemin + 4 kat + çatı katı piyesinin bulunduğu 6 katlı betonarme binadan oluşmaktadır.Taşınmaz mimari projesine göre 2 oda, salon, mutfak, hol alan ve 1 adet balkon hacimden oluşmaktadır. Taşınmaz net; 69,37 M2 + 9,26 M2 balkon kullanımlı olup, brüt kullanımda 86,95 M2 yaklaşık 87 M2 alanlıdır. Mesken dış kapı çelik, iç kapılar panel yapı, dış doğrama PVC esaslı malzeme +çift camlıdır. Taşınmazın zemin kaplaması, oda + salon bölümünde laminant parke, diğer hacimlerde seramik kaplıdır. Banyo içerisinde hilton lavabo, klozet, duş alanı bulunmaktadır. Mesken içerisinde yer alan mutfak bölüm alt-üst dolap takılı, tezgah hali hazırda işler konumdadır. Mesken ısınması merkezi kalorifer ile sağlanmakta olup, bina dahilinde asansör bulunmaktadır.
İmar Durumu : Taşınmazın konut+ticaret alanında kaldığı, ayrık nizam 5 kat yapılaşma hakkı olduğu,taşınmazın bulunduğu parsel ile alakalı proje, plan, ruhsat belgelerine rastlandığı kıymet taktiri raporunda belirtilmiştir.
Kıymeti : 178.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu (Belediye),Belediye Başkanlığı BURHANİYE/ BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/71 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR