GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük'te site içerisindeki 3+1 daire icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891789
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : YAZLIK MERKEZ MAH. / GÖLCÜK
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK HABER 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/1131 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
17.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
Gölcük Adalet Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-12 GÖLCÜK/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

2015/1131 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Taşınmaz tapuya Kocaeli ili, Gölcük ilçesi, Yazlık K., Sağlam Yapı Mevkii, 361 ada 11 parsel, 6.310,00 m² yüzölçümlü, D Blok, Zemin Kat: Bağ.Böl.No:3 mesken olarak kayıtlıdır. Arsa payı:131/6310 dur. Taşınmazların Mevcut Durumu: Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ve Gölcük Belediyesinin imar planı sınırları içindedir. 3 er katlı A-B-C-D bloklardan oluşan bir sitenin içindeki D Blokta bulunmaktadır. D-Blokun her katında 4 daire bulunmaktadır. Bahse konu sitenin etrafı çevrilmiş, çevre düzenlemesi yapılmış, dışı sıvalı ve boyalı, çatısı yapılmıştır. Taşınmazın içinde bulunduğu sitenin 4 tarafı yola cepheli olup müstakil bir imar adasıdır. Taşınmaz Yazlık ılıca tesislerine yakındır. Ulaşım sorunu yoktur. D-Blok Zemin Kat (3) Nolu Mesken: 3+1 (3 oda,1 salon) olarak yapılmıştır. Mutfak, banyo, WC, antre ve koridor dairenin diğer iç mahallerini teşkil etmektedir. mesken zemin kattaki kuzey ve batı cepheli meskendir. pencere doğramaları PVC pimapen, kapıları ahşaptır. Tavanlar ve duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Salon ve odaların tabanı laminat parke ile kaplanmıştır. Antre, koridor, mutfak, banyo ve WC nin tabanı kalebodur yapılmıştır. balkonu vardır. WC nin ve banyonun duvarları tavana kadar fayans yapılmıştır. Bu meskendedoğalgaz mevcuttur. Kombili ve kaloferlidir. Dairenin bulunduğu bina elektrik, su, kanalizasyon, doğalgaz gibi devlet hizmetlerinden yararlanmaktadır. Dairenin alanı 115 m2 dir. Binaya giriş güney cepheden sağlanmaktadır. Tam hisselidir.
Adresi: Yazlık Yeni Mah., Valide Sk. Uydu Kent sitesi 361 ada D Blok No:1 Zemit Kat No:3 Gölcük/Kocaeli
Yüzölçümü : 6.310 m2
Arsa Payı : 131/6310
Kıymeti : 160.000,00 TL
İmar Durumu: Taşınmaz 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında ayrık nizam,3 kat,TAKS=0,30 ve KAKS=0,90 olmak üzere Konut Alanında kaldığı bildirilmiştir.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 21/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 17/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Gölcük Adalet Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-12 GÖLCÜK/KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililer bakımından İİK'nun 127. Maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamdayapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1131 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR