GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük'te icradan satılık dubleks daire

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888313
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : İHSANİYE MERKEZ MAH. / GÖLCÜK
: 52
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK POSTASI 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2360 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
10.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
Gölcük Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Gölcük/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

2017/2360 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kocaeli İl, Gölcük İlçe, 118 Ada, 12 Parsel, İHSANİYE Mahalle/Köy, B blok 2+ çatı piyesi 5 no'lu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın Mevcut Durumu :

Keşif konusu taşınmazlar Kocaeli Büyükşehir belediyesinin ve Gölcük belediyesinin imar planı sınırları içindedir.Keşif konusu taşınmazın içinde bulunduğu bina 2 bloktan oluşan ancak,çevre düzeni yapılmamış olan bir sitenin içindedir.Keşif günü hem yerinde inceleme yaparak hem de projeden bakılarak kıymet takdiri yapılmıştır.Taşınmazın içinde bulunduğu site güneyinden ve kuzeyinden imar yollarına diğer yönlerinden de komşu parsellere cephelidir.Taşınmaz D 130 karayoluna,özel hastaneye ve okula yakındır.İlçe merkezine uzak olup,ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın içinde bulunduğu (B) blok bina (A) blok binaya batısından bitişiktir. Binanın girişi güney cepheden sağlanmaktadır.Binanın ana giriş kapısı yapılmamıştır.2.Normal kat(alt kat):
Bu mesken 2+Çatı piyesi dubleks mesken olarak 1+1(1 oda,1 salon) olarak yapılmıştır.2.normal katta(alt kat) sadece salon ve mutfağın bir arada bulunduğu mahal ile banyo+vc vardır.Salonun ve mutfak mahallinin kapı ve pencereleri takılmıştır.Zemini beton olarak durmaktadır.Zemin kaplaması yapılmamıştır.Duvarları ve tavanı sıvalı ve saten boyalıdır.Tüm dairenin tavanlarında kartonpiyer vardır.Dairenin pencere doğramaları pvc olup,kapıları ahşaptır.Banyo+vc?nin zemini seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplanmıştır.Banyoda duşakabin,lavabo,alafranga hela gibi malzemeler konmamıştır.Bu katta güneye bakan 1 adet balkon mevcuttur. İçeriden 2.kat ile çatı katı arasında mermer kaplı bir merdiven bulunmaktadır.Katlar arasındaki irtibat bu merdivenle sağlanmaktadır.Bu meskende doğalgaz tesisatı mevcut olup,doğalgaz henüz yoktur.Kalorifer tesisatı yapılmış olup petekler henüz takılmamıştır.Bu haliyle daire natamam durumdadır.Dairenin alanı net 52,0 m2 dir.
Çatı piyesi(üst) kat:
Bu katta antre ile 1 oda vardır.Odanın zemini beton olarak durmaktadır.Zemin kaplaması yapılmamıştır.Duvarları ve tavanı sıvalı ve saten boyalıdır.Bu katta güneye bakan 1 adet teras mevcuttur.
Adresi : İhsaniye Çiftlik Mah.4158 Sokak No: 6 Gölcük
Yüzölçümü : 1.313,00 m2
Arsa Payı : 31/1313
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmaz uygulama imar planında Ayrık Nizam,3 katlı ,TAKS=0,35 ve KAKS=1,05 olmak üzere Konut Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı
1. Satış Günü : 10/12/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 10/01/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Gölcük Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Gölcük/Kocaeli

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2360 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR