GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük/Yenimahalle'de 147 m² dubleks daire icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129526
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / GÖLCÜK
Oda Sayısı : 3+1
: 147
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK HABER 11.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1212 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 15:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2018/1212 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Kocaeli ili, Gölcük ilçesi, Yenimahalle, 320 ada 4 parsel, ikizev kat, bağ.böl.no:4, arsa payı 1/8, bağ.böl.nit.mesken-dubleks, ana taşınmaz niteliği sekiz adet dubleks mesken, ana taşınmaz yüzölçümü 1.949,45 m² olan tam hisseli taşınmazdır. Taşınmazın Hali Hazır Durumu:Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ve Gölcük Belediyesinin imar planı sınırları içindedir. Taşınmazın bulunduğu site 4 adet ikiz evin toplamda 8 adet dubleks meskenden oluşmaktadır. Taşınmaz bu meskenlerden 4 nolu meskendirTaşınmaz içeriden gezilmiş, bununla birlikte ruhsata esas arşiv dosyasında yapılan incelemede, 1988 tarihli projeye göre, yarım bodrum, zemin kat ve 1. Normal kat olarak inşa edilmiştir. Yarım bodrumda, 1 adet müştemilat ve 2 adet kömürlük, zemin katta 1 salon, 1 mutfak, 1 WC ve antre ve 1 balkon, 1. Normal katta 3 oda, 1 banyo ve 2 adet balkon olmak üzere toplamda 147 m² alana sahip olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz odaları parke, antre ve ıslak hacimler seramik kaplıdır. Mesken giriş kapısı çelik kapı, daire iç kapıları Amerikan panel kapı, pencereler ise PVC'dir. İç bağlantı merdiveni masif ahşaptan yapılmış olup ısıtma sistemi olarak doğalgaz tercih edilmiştir. Konum itibariyle yüksekte kaldığından meskenin her bağımsız bölümünden olmasa da, bazı bölümlerinden körfez deniz manzarası seyredilebilmektedir. Yol, su, elektrik, haberleşme gibi altyapı hizmetlerinden son derece hızlı yararlanabilecek bir konumdadır.Yukarıda sayılan özelliklerden dolayı taşınmazın alım satımının son derece hızlı olabileceği düşünülmekte olduğu bilirkişi tarafından ibraz edilen rapor ile tespit edilmiştir.
Adresi: Donanma Mahallesi, 259. Sk, Esenevler Sitesi, No:3/4 Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 1.949,45 m² Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu:1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında ayrık nizam 2 kat, TAKS=0,30 ve KAKS=0,60 olmak üzere konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Aile konutu şerhi vardır, diğer bilgiler tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililer bakımından İİK'nun 127. Maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamdayapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1212 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR