GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük/Saraylı'da 2+1 daire icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997096
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK POSTASI 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2717 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 15:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2017/2717 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Gölcük İlçe, 240 Ada, 1 Parsel, SARAYLI Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Tapu Kaydında : Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, Saraylı Köyü, 240 Ada, 1 Parsel, Blok No: 8, Zemin Kat, 1 Nolu bağımsız bölümde kayıtlıdır. Ana taşınmaz niteliği Onsekiz Bloklu Yüz Onaltı Daireli Kargir Bina ve Arsası olarak geçmekte olup, arsanın toplam yüzölçümü 16.684,00m2'dir. borçlunun arsa payı 1/116'dır. Bağımsız bölüm niteliği mesken olarak geçmektedir.
Bilirkişi Raporuna Göre;
Taşınmaz Kocaeli Büyükşehir belediyesinin ve Gölcük belediyesinin sınırları içindedirler. Taşınmaz Düzağaç Mahallesinde olup, 18 bloklu sitenin A-8 Bloğunun zemin katında yer almaktadır. Söz konusu taşınmaz Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından 17 Ağustos 1999 Marmara depreminden sonra yapılan Afetzede Kalıcı Konutlarındandır.Taşınmaz Gölcük İlçe merkezine yakın sayılabilecek konumda, ulaşımı sağlayan minibüs güzergâhı hemen yakınında geçmektir. Taşınmaza 200 m mesafede ilköğretim tesis alanı, 400 m mesafede pazar alanı, 750 m mesafede Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Yüksek Okuluna ait çeşitli sosyal aktivite yapıları bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu alanda iskan edilen yapılar olmakla beraber, hali hazırda inşaatı devam eden yapıların yoğunluğu göze çarpmaktadır.
Söz konusu taşınmaz, 2 oda, 1 salon, mutfak ve lavabodan ibaret olup yaklaşık 80 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazda ısıtma sistemi olarak doğalgaz tercih edilmiştir. Söz konusu kalıcı konutlar inşa tekniği olarak, tünel kalıp sistem tercih edildiğinden ana taşınmazlarla birlikte, iç duvarlarda perde duvardır. Taşınmazın dış kapısı çelik kapıdır.
Taşınmaz bulunduğu konum, Belediyenin sağlamış olduğu her türlü alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden kolaylıkla yararlanabilecek bir yerdir. Taşınmaz yakınında lise ve dengi okullar, dini tesis alanı mevcut olup, ulaşım imkânları oldukça iyidir.
Adresi : Düzağaç Mah. Fahri Korutürk Cad. 694 Sok. No : 40,A-8 Blok, Zemin Kat, Daire No : 1Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 16.684,00 m2
Arsa Payı : 1/116
İmar Durumu : Gölcük Belediyesi 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında, Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca 17 Ağustos 1999 depremi sonrası yapılan Afetzade Kalıcı Konutlarındadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2717 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR