GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük Örcün'de site içi tripleks konut icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038892
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : ÖRCÜN MAH. / GÖLCÜK
Oda Sayısı : 4+1
: 220
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2399
Muhammen Bedeli
:
310,792 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 15:15
Satış Yeri
:
GÖLCÜK ADLİYESİ İÇİ İCRA MEZAT SALONUNDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2018/2399 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Gölcük İlçe, 494 Ada, 8 Parsel, ÖRCÜN Ş. Mahalle/Köy, 36 Nolu Bağımsız Bölüm Triblex nitelikli meskenin girişi zemin kat seviyesinden ve doğu cephesinden verilmiştir. Site genelinde her blokta 1 adet bağımsız bölüm bulunmakta olup, 45 adet bağımsız bölüm mevcuttur.Bina 1975 afet yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir.Site içerisinde açık otopark alanı bulunmaktadır.Ana yapının dış cephesi sıvalı ve akrilik boya durumundadır.Çatısı ahşap çatı olup üzeri kremit malzemeyle kaplıdır.Kuzey yöne bakıldığında en sol sırada kuzeyden güneye 5. sıradakı villadır. Zemin+1kat çatı olarak kayıtlı olsada mevcutta bodrum+zemin+1 normal kat ve çatı katından oluşmuş toplam 4 katlıdır.Bodrum katta hol,1 adet oda,1 adet kombi odası, zemin katta antre,salon,mutfak,1adet wc,1. normal katta hol,2 adet oda,1 banyo,çatı katında 1 adet oda plan tertibinde 220.00m² brüt alana sahiptir.Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı tüm iç kapılar ahşap panel kapı pencereler pvc camlar ısı yalıtımlı çift camdır.Salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı duvar saten boyalıdır.Islak hacim, antre,mutfak ve bolkon zeminleri seramik kaplıdır. Mutfakta ahşap mutfak dolabı mermer tezgah bulunmaktadır.Doğalgaz yakıtlı kombi vardır. Taşınmazın geniş evsafı dosyasındabilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Gölcük İlçesi Donanma Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi Çağlar Sitesi No:124
Yüzölçümü : 10.678 m2
Arsa Payı : 1/45
İmar Durumu : Konut alanı kullanımında ayrık yapı nizamı kat adedi 2 kat 0,30 kat alanı katsayısı 0,60 dır. 3194 sayılı imar kanunun 18. Maddesi uygulaması sonucu oluşan imar parselidir.
Kıymeti : 310.792,00 TL
KDV Oranı : %8 (Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan KDV oranı 31/12/2019 tarihine kadar değiştirilmiştir)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : GÖLCÜK ADLİYESİ İÇİ İCRA MEZAT SALONUNDA -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2399 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR