GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük/Kavaklı'da 85 m2 daire icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01119257
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK POSTASI 22.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1641 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 15:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2019/1641 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, Kavaklı Mah. 488 ada 21 parsel, 356,89 m² yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği tarla, kat:1, bağ.böl.no:3, 6/48 arsa paylı mesken niteliğindekitam hisseli taşınmazdır. Taşınmazın Özellikleri:Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi imar planı sınırları içerisinde, Dumlupınar Mahallesinde yer almaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan bina üç katlı olup zemin katta işyeri, normal katlarda mesken nitelikli bağımsız bölümlerden oluşmaktadır. Her katta iki bağımsız bölüm bulunmakta ve tespit konusu 3 nolu bağımsız bölüm binanın 1.normal katında, kuzey yönündedir. Binanın dışı kısmen sıvalı ve boyalı, çatısı yapılmıştır. Bina giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğrama, merdivenler mozaik kaplamadır. Bina yaşı 25-30 yıl olup yıpranmış haldedir.. Binanın güney yönü 188.Sokak yola cephelidir. Gölcük İlçesinin alışveriş ve iş merkezlerine yakın olup sosyal aktivitelerin gerçekleştirileceği merkezlere yaklaşık 1200 m, Gölcük Belediyesine 900m mesafededir. D-130 Karayolunun kuzeyinde kalmakta ve yaklaşık 80m uzaklıktadır. Eğitim ve sağlık yapılarına, Gölcük Otogarına, Adliye Sarayına yakındır.Nüfusun seyrek olduğu bölgede bulunmaktadır. Etrafında konut yapıları ve işyerleri bulunmaktadır. Meskun mahaldedir. Ulaşım kolaylığı ile eğitim haberleşme, iletişim, sosyal ve kültürel faaliyetlerden, yol, su, elektrik, telefon ve kanalizasyon gibi her türlü belediye ve diğer kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.Bağımsız bölüm antre, salon, iki oda (2+1), mutfak, banyo, WC den oluşmaktadır. Bağımsız bölümün pencere doğramaları PVC, iç kapıları ahşap doğrama, dış kapı ahşap görünümlü çelik kapıdır. Mutfak ve koridorun tabanı seramik ile döşenmiş olup, tavanlar ile duvarlar saten boya ile boyanmıştır. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplanmıştır. Banyo ve WC nin tabanı seramik yapılmıştır. Banyo ve WC nin duvarları tavana kadar fayans kaplanmıştır. Dairenin alanı toplam 85,00 m2 olduğu bilirkişi raporu ile belirlenmiştir.
Adresi : Dumlupınar Mahallesi, Preveze Caddesi,188.Sokak, No:9/3, Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 356,89 m² Arsa Payı : 6/48
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında Ayrık Nizam, 2 kat, TAKS 0.40, KAKS 0.80 olmak üzere "Konut Alanı"nda kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 130.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1641 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR