GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük/İhsaniye'de dubleks daire icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983974
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Teras Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK HABER 22.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/994 Talimat
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 15:25
İkinci Satış Günü
:
10.07.2019 15:25
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2018/994 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Kocaeli ili, Gölcük ilçesi, İhsaniye Mah./Köyü, 231 ada 1 parsel, 6.697,00 m2 yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği arsa, B Blok, Bodrum+Zemin kat, Bağ.Böl.No:1, arsa payı 59/6697, bağ.böl.niteliği dubleks mesken olan taşınmazdır. Taşınmazın Hali Hazır Durumu: Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ve Gölcük Belediyesinin imar planı sınırları içindedir Gölcük Devlet Hastanesinin arka cephesinde bulunan Balabanlar Caddesine cephe 5 bloklu sitenin B blokunun zemin+ bodrum katında yer almaktadır 2 oda, 1 banyo ve bağlantısı bodrum katında 1 salon 1 Amerikan mutfak olmak üzere yaklaşık 110 m2 kullanım alanına sahiptir. Oda zeminleri laminant parke mutfakta fayans ve kalebodur kullanılmıştır. Duvarlar saten alçı ve iç cephe boyası kullanılmıştır. Pencereler PVC olup, iç kapılar Amerikan ve dış kapı çelik kapıdır. Çevre düzenlemesi yapılmış, site içerisinde kilit parke düzenlemesi yapılmıştır. Isıtma sistemi olarak doğalgaz tercih edilmiştir. Konum itibariyle biri özel ve biri devlet olmak üzere iki hastanenin ortasında kalmaktadır. Taşınmaza oldukça yakın mesafe, bir çok eğitim kurumu yer almaktadır.Ön caddesinde aktif minibüs güzergahı ile birlikte,D-130 karayoluna yakınlığı ile hiçbir şekilde ulaşım sorunu bulunmamaktadır.Bulunduğu site içerisinde otopark var. Belediyenin sunmuş olduğu hizmetlerden son derece hızlı yararlanabileceği düşünülmektedir.Tam hisselidir.
Adresi : İhsaniye Çiftlik Mah. Balabanlar Cad. 4234 Sk. Mimoza Konutları, B Blok, No:30 Gölcük/Kocaeli
Yüzölçümü: 6.697,00 m2 Arsa Payı : 59/6697
Kıymeti : 150.000,00 TL
İmar Durumu : Gölcük Belediyesi 1/1000 uygulama imar planında, E=1.05 ve Hmax=9.50 m olmak üzere Konut Alanı'nda kaldığı belirtilmiştir.
KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1.Satış Günü:12/06/2019 günü 15:25-15:30 arası
2.Satış Günü:10/07/2019 günü 15:25-15:30 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililer bakımından İİK'nun 127. Maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamdayapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/994 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR