GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük İhsaniye'de 96 m² dubleks daire icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152816
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Oda Sayısı : 2+1
: 96
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK POSTASI 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/393 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
223,850 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
05.06.2020 15:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2019/393 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Kocaeli ili, Gölcük ilçesi, İhsaniye köyü, 154 ada 1 parsel, 851,60 m yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği arsa, 2+çatı piyesi katı, bağ.böl.no:7, arsa payı 59/85, dubleks mesken niteliğindeki tam hisseli taşınmazdır.Gölcük Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesinin 165 metre güney-doğusunda, hastane caddesinin 440 metre doğusunda, Polatkan caddesinin 250 metre batısında, D-130 İzmit Yalova Karayolunun 900 metre güneyindedir. Etrafı orta yoğunlukta meskûn alan olup yakın civarında müstakil ve toplu konut yapılaşmaları bulunmaktadır. Taşınmaz yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana arter ve toplu taşıma güzergâhlarına yakın mesafede olmadığından ulaşım imkânları ortalamanın altındadır. Parselin topoğrafik yapısı düz, zemin parametreleri Önlemli Alan (ÖA-5.1) sınıfında olup inşaat yapımına uygun niteliktedir. Taşınmaz üzerinde bodrum kat + zemin kat + 2 adet normal kat + çatı piyesinden oluşan,betonarme karkas olarak inşa edilmiş, 14 adet bağımsız bölümün bulunduğu bina yer almaktadır. Bina girişi güney yönünde ve zemin kat seviyesindedir.Ruhsata esas mimari projesine göre brüt alanı 121,00 m² net alanı 96,80 m² dir. Mesken içerisinde 2.katta antre, 2 adet yatak odası, banyo ve balkon, çatı piyesinde salon+mutfak, banyo ve teras bulunmaktadır. Zemin kaplamaları odalarda laminant parke, ıslak hacimler, mutfak, teras ve balkonda seramiktir. Duvarlar saten alçı üzeri boya, kapılar amerikan panel kapı, pencere doğramaları PVC, camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Giriş kapsı çelik kapıdır. Isınma doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Ana taşınmazın dış cephesi akrilik boyadır. Değerlendirme yapılırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2019 yılı yapı yaklaşık maliyetleri hakkında tebliğine göre ( III ) sınıf (B) grubu yapı olarak değerlendirilip birim değeri 1.210,00.-TL/ m² alınacak, 02.12.1982 gün ve 17886 sayılı Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren yıpranma paylarına ilişkin oranları gösteren cetvele göre yıpranma payı düşülecektir.Tapu kaydı, İmar durumu, bulunduğu yer, belirtilen özellikleri, hâlihazır vaziyeti, bu civardaki benzer taşınmazların alım satım rayiçleri, kıymetine etki eden diğer hususlar da göz önünde bulundurularak bilirkişi tarafından değeri belirlenmiştir.
Adresi: Çiftlik Mahallesi, Necati Çelik Caddesi, No:20, Kat:2 D:7 Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 851,60 m² Arsa Payı : 59/850
İmar Durumu:Gölcük Belediyesinin 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında ayrık nizam 3 kat, TAKS=0,30 ve KAKS=0,90 olmak üzere konut alınında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti: 223.850,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibidir
1.Satış Günü:07/05/2020 günü 15:00-15:05 arası
2.Satış Günü:05/06/2020 günü 15:00-15:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/393 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR