GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük/Hisareyn'de 150 m² dubleks daire icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078886
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/407 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
469,236 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2019/407 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapu Kaydında: Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, Hisareyin Köyü, 251 Ada, 1 Parsel, 11. Blok, Bodrum - Zemin Kat, 22 Nolu bağımsız bölümde kayıtlıdır. Ana taşınmaz niteliği Kırksekiz adet dubleks daire dört adet stüdyo daire ve arsası olarak geçmektedir. Arsanın toplam yüzölçümü 35.696,00m2 olup, borçlunun arsa payı 6/304'tür. Bağımsız bölüm niteliği dubleks meskendir. Borçlu bağımsız bölümde tam hissese sahiptir.
Bilirkişi Raporuna Göre:
Kıymet takdirine konu olan taşınmazın bulunduğu parsel yerleşim olarak Gölcük İlçesi, Hisareyin Merkez mahalle, Eyyüp Şimşek Caddesi, No:18/11 posta adresindedir. Hisareyin merkez mahallesinin375 metre doğusunda, Hisareyin mezarlığının 570 metre güney-doğusunda, D-130 Karayolunun 2000 metre güneyindedir. Taşınmaz yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana arter ve toplu taşım güzergâhınayakın mesafede olduğundan ulaşım imkânları ortalamanın üstündedir. Meskûn alanda olup yakın civarında orta yoğunlukta konut yapılaşmaları bulunmaktadır. Parselin topoğrafik yapısı eğimli, zemin parametreleri Uygulama Alan (UA-2.1) sınıfında olup inşaat yapımına uygun niteliktedir.
Kocaeli İli, Gölcük İlçesi,Hisareyin mahallesi, 251 ada 1 parsel sayılı taşınmaz üzerinde 48 adet dubleks mesken ve 4 adet stüdyo daireden oluşan site yer almaktadır. Söz konusu ana yapı, betonarme karkas olarak inşa edilmiş olup bodrum + zemin kattan oluşmaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz 11. Blok, bodrum + zemin kat, 6/304 arsa paylı, dubleks mesken nitelikli, 22 nolu bağımsız bölümdür. Blok girişi doğu yönünde, zemin kat seviyesindedir. Söz konusu sitede 24 saat hizmet veren güvenlik bulunmaktadır. Sitenin çevre düzenlemesi yapılmış olup oldukça şık bir görüntü oluşturmuştur. Sitenin kendine ait 1 adet yüzme havuzu, 1 adet, tenis kortu, 1 adet basketbol sahası, 1 adet çocuk oyun parkı ve 1 adet sosyal tesisi bulunmaktadır. Ruhsata esas mimari projesine göre brüt alanı 150,00 m² dir. Mesken içerisinde antre, salon, mutfak, 3 adet oda, 1 adet banyo, 1 adet wc, 2 adet balkon ve 2 adet teras bulunmaktadır. Zemin kaplamaları salon ve odalarda laminant parke, ıslak hacimler, mutfak ve balkonda seramiktir. Duvarlar saten alçı üzeri boya, kapılar amerikan panel kapı, pencere doğramaları ahşap görünümlü PVC, camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Giriş kapsı çelik kapıdır. Isınma doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Ana taşınmazın dış cephesi akrilik boyadır. Site çevresi bahçe duvarı ile çevrili, peyzaj düzenlemeleri yapılmıştır.
Adresi : Hisareyin Merkez Mah. Eyüp Şimşek Cad. Ford Otosan Çalışanları Sitesi Dış Kapı No: 18, 11. Blok, 3. Giriş, 22 Nolu Bağımsız Bölüm Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 35.696,00 m2
Arsa Payı : 6/304
İmar Durumu : Gölcük Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar planında ?Konut Alanı? kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları ayrık yapı nizamı, 3 kattır. TAKS:0,25-KAKS:0,75 olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 469.236,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/407 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR