GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük Değirmendere'de 90 m² daire icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040375
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : DEĞİRMENDERE MERKEZ MAH. / DEĞİRMENDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK HABER 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1730 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
08.11.2019 15:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2018/1730 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Kocaeli İl, Gölcük İlçe, 3866 Parsel, DEĞİRMENDERE Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Kat:2 Bağ. Böl .No: 3 sayılı taşınmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesinin imar planı sınırları içerisindedir. Taşınmazın içinde bulunduğu bina toplam üç katlı olup kuzeyinden Mithat Gürses caddesine, güneyinden imar yoluna diğer yönlerinden de komşu parsellere cephelidir. Taşınmazın içinde bulunduğu bina Kocaeli-Yalova Devlet Karayoluna, Değirmendere çarşı merkezine, okullara, bankalara ve denize cephelidir. Taşınmaz karayolunun kuzeyinde olup, belde merkezindedir. 3+1 (3 oda 1 salon) olarak yapılmıştır. Koridor, mutfak, banyo, wc dairenin diğer iç mahallerini teşkil etmektedir. Salon ve odaların zemini laminat parke ile kaplanmıştır. Mutfak, koridor, banyo ve wc'nin zemini seramik ile kaplanmıştır. Tavanlarda kartonpiye vardır, salonlarda kuzeye bakan bir balkon mevcut olup buradan deniz seyredilebilmektedir. Bir balkonda doğuya bakan odada vardır. Dairenin alanı 90 m² dir. Serbest piyasada yapılan araştırma neticesine göre değeri bilirkişi tarafından belirlenmiştir.
Adresi : Değirmendere Merkez Mah., Mithat Gürses Cad. No:40/3 Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 206,30 m²
Arsa Payı:6/18
Kıymeti : 180.000,00 TL
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde olup imar durumu ayrık nizam (A-3) 3 kat, TAKS=0,40 ve TAKS=1,20 olmak üzere konut alanında kalmaktadır.
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1.Satış Günü:09/10/2019 günü 15:00-15:05 arası
2.Satış Günü:08/11/2019 günü 15:00-15:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililer bakımından İİK'nun 127. Maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamdayapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine, 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1730 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR