GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük/Değirmendere'de 2+1 daire icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00996290
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK POSTASI 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2803 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.07.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
30.07.2019 15:15
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2017/2803 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Kocaeli ili, Gölcük ilçesi, Değirmendere Mah./köyü, 415 parsel 163,00 m², arsa niteliğindeki 16/163 arsa paylı, kat:1, bağ.böl.no:1 mesken niteliğindeki taşınmaz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesinin imar planı sınırları içindedir. Oldukça merkezi bir konumda yer almaktadır. Yaklaşık 40 yıllık 5 katlı binanın 1. katında yer almaktadır. Söz konusu 3 nolu binaya cephe olduğu Deliloğlu Caddesinden giriş yapılmaktadır. Taşınmaz dış kapısı ahşap olup, daire girişinde doğalgaz saati görülmüştür. Taşınmaz 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo ve WC olmak üzere yaklaşık 75 m² kullanım alanına sahiptir. Hol ve ıslah hacimler eski tip karo döşeme ile kaplıdır. İç kapılar eski tip ahşap doğrama, camlar PVC'dir. Daire odaları laminant parke ile kaplıdır. Konum itibariyle Gölcük ilçesinin gözde beldelerinden Değirmendere'nin ana caddesine cephe konumdadır. Değirmendere sahile yürüme mesafesinde olup yaklaşık 50 m uzaklıktadır. İlçenin en büyük pazarlarından Cumartesi pazarı ile karşı karşıyadır. Güneye açılan D-130 Devlet Karayoluna 50 m mesafededir. Taşınmaz, yol, su, elektrik, haberleşme gibi altyapı hizmetlerinden oldukça hızlı yararlanabilmektedir.Yukarıda sayılan özelliklerden dolayı taşınmazın alım satımının oldukça hızlı olacağı düşünülmektedir.Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Değirmendere Yalı Mah., Deliloğlu Cad.No:3 Kat:1 No:1Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü:163,00 m²
Arsa Payı:16/163
Kıymeti:250.000,00 TL
KDV Oranı:%1
İmar Durumu : Gölcük Belediyesi 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında, bitişik nizam, 3 katlı, TAKS=0,60 ve KAKS =1,80 olmak üzere ticaret alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : 1 no'lu kömürlük eklentisi niteliğindedir, diğer bilgiler tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü:03/07/2019 günü 15:15-15:20 arası
2.Satış Günü:30/07/2019 günü 15:15-15:20 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililer bakımından İİK'nun 127. Maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamdayapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2803 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR