GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gölbaşı/Seğmenler'de 96 m² daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024284
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : SEĞMENLER MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/431 TLMT
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2019 12:10
İkinci Satış Günü
:
27.09.2019 12:10
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2019/431 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 353 Ada, 22 Parsel, SEĞMENLER Mahalle/Köy, A Blok 3. kat No: 13 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz; 5 katlı A, B ve C bloktan oluşan 3 adet Betonarme Apartman ve Arsası niteliğindeki 2.455,00 m² yüz ölçümlü ana taşınmazda mesken nitelikli olup bir borç nedeni ile satılacaktır. Ana taşınmaz 1 bodrum +zemin+3 kattan oluşmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğramadır. Binada asansör bulunmaktadır. 3. kat 13 bağımsız bölüm nolu taşınmaz antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve balkondan oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çeliktir. Antre zemini laminat parkekaplı, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Antrede dolap mevcuttur. Oda ve salon zeminleri laminat parke, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Mutfak zemini laminat parke, duvarları boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Wc ve banyo zeminleri ile duvarları seramik kaplıdır. Balkonlardan biri mutfağa dahil edilmiş, diğeri ise cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Pencere doğramaları PVC + ısıcamlı, iç kapılar panel kapıdır. Isıtma sistemi kombi sistem ısıtmalı, doğalgazlıdır. Konut girişe göre sağ arka cephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı 96,00 m² dir.
Adresi : Seğmenler Mah. 935. Sk. No: 19/13 A blok Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 96 m2
Arsa Payı : 60/2455
İmar Durumu : Mülga Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığın'ca onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "Bitişik Nizam 4 katlı Ticaret Yolu(Konut ve/veya Ticaret) olarak planlandığı hususlarının tespit edildiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazda "Binanın 5 m²lik kısmı tecavüzlüdür" şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 29/08/2019 günü 12:10 - 12:15 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 12:10 - 12:15 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/431 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR