GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gölbaşı/Seğmenler Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179998
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : SEĞMENLER MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 87
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/105 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.07.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
28.08.2020 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2020/105 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 344 Ada, 6 Parsel, SEĞMENLER Mahalle/Köy, 1. Kat 10 nolu Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz Kargir Apartman nitelikli 506,00 m² yüzölçümlü ana taşınmazda mesken nitelikli 1. kat 10 nolu taşınmaz olup, bir borç nedeniyle satılacaktır. Binaya 940 sokaktan bakıldığında sol tarafta arka ve yan cephede yer almakta olup, kuzeydoğu ve kuzeybatı yönlüdür.Fiili durumda antre, hol , 3 oda, salon, mutfak, banyo,wc ve 1 balkondan müteşekkildir. İki odası salona bağımlıdır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Antre ve hol zeminleri laminat parke kaplı , duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanları plaka köpük kaplı ve kartonpiyerlidir. Oda ve salon zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Banyoda zemin ve duvarlar seramik, tavan plaka köpük kaplıdır.Balkon salon ile irtibatlı olup zemini seramik kaplıdır. Isınma kombi ile sağlanmaktadır. Meskenin net kullanım alanı balkon dahil 87,37 m² olarak ölçülmüştür. Balkon alanı 2.65 m² dir. (Ayrıntılı bilgiler bilirkişi raporunda mevcuttur)
Adresi : Seğmenler mah. 940. Sk. Tunahan apt. No:21/10 Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 87,37 m2 (meskene ait yüzölçümdür)
Arsa Payı : 26/506
İmar Durumu : Onaylı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Kapsamında "Bitişik Nizam 4 Katlı Ticaret Yolu (Konut ve/veya Ticaret)"olarak planlandığı hususları bildirilmiştir. (Gölbaşı Belediye Başkanlığı'nın 23/01/2020 tarih ve E.1796 sayılı yazısı)
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : "344ada 2 parsel Üzerinde 2.60 cm tecavüzlüdür" şerhi mevcuttur.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : "344ada 2 parsel Üzerinde 2.60 cm tecavüzlüdür" şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/07/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 28/08/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/105 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR