GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gölbaşı/Karşıyaka'da 3+1 daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024277
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 58
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Yok
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1632 TLMT
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/1632 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 448 Ada, 8 Parsel, GAZİOSMANPAŞA Mahalle/Köy, zemin kat 3 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 366,00 m² yüz ölçümlü 5 katlı betonarme Apartman ve Arsası nitelikli ana taşınmazda bulunmaktadır. Ana taşınmaz 1 bodrum+zemin+3 kattan oluşmaktadır. Ayrık nizam yapıdır. Bina natamam olup, terkedilmiş metruk vaziyette bırakılmıştır. Bölge yol, su , elektrik telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır. Zemin kat 3 nolu konut antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı yoktur. Antre zemini şap beton, duvarları ve tavan alçılıdır. Solan ve odaların zemini şap beton, duvarları ve tavan alçılıdır. Mutfakta dolap bulunmamaktadır. Wc ve banyo zemini şap beton duvarları ve tavan alçılıdır. Banyo ve wcde vitrifiyeler yoktur. Pencere doğramaları ahşap+ısıcamlıdır. Kapılar panel kapıdır. İmalatların çoğu kullanılmaz haldedir. Konutta ısıtma sistemi bulunmamaktadır. Konutun kullanım alanı 58,00 m² dir.
Adresi : Karşıyaka Mah. Şehit Aydın Eryılmaz Cad. (Köşe başı) No: 3 Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 58,00 m²
Arsa Payı : 52/366
İmar Durumu : Mülga Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı'nca onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "Ayrık Nizam 4 katlı Konut Alanı" olarak planlandığı, yapılaşma koşullarının Taks:0,40Kaks:1.60olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 3194 SA. Kanunun 16. Mad. Gereğince tescili şerhi vardır.
1. Satış Günü : 28/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 448 Ada, 8 Parsel, GAZİOSMANPAŞA Mahalle/Köy, 3. kat 8 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 366,00 m² yüz ölçümlü 5 katlı betonarme Apartman ve Arsası nitelikli ana taşınmazda bulunmaktadır. Ana taşınmaz 1 bodrum+zemin+3 kattan oluşmaktadır. Ayrık nizam yapıdır. Bina natamam olup, terkedilmiş metruk vaziyette bırakılmıştır. Bölge yol, su , elektrik telefon , doğalgaz , otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır. 3. kat 8 nolu konut antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı yoktur. Antre zemini şap beton, duvarları ve tavan alçılıdır. Solan ve odaların zemini şap beton duvarları ve tavan alçılıdır. Mutfakta dolap bulunmamaktadır. Wc ve banyo zemini şap beton duvarları ve tavan alçılıdır. Banyo ve wc de herhangi bir imalat ve vitrifiyeler yoktur. Pencere doğramaları PVC+ısıcamlıdır. Kapılar panel kapıdır. İmalatların çoğu kullanılmaz haldedir. Konutta ısıtma sistemi bulunmamaktadır. Konutun kullanım alanı 64,00 M² dir.
Adresi :Karşıyaka mah. Şehit Aydın Eryılmaz cad. No:8 Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 64 m2
Arsa Payı : 16/366
İmar Durumu : Mülga Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı'nca onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "Ayrık Nizam 4 katlı Konut Alanı" olarak planlandığı, yapılaşma koşullarının Taks:0,40Kaks:1.60olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 3194 SA. Kanunun 16. Mad. Gereğince tescili şerhi vardır.
1. Satış Günü : 28/08/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1632 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR