GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gölbaşı/İncek'te müstakil tripleks ev icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180211
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : İNCEK MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 5+1
: 440
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 25.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/805 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI
(ANKARA)

İCRA DAİRESİ
2017/805 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 465 Ada, 11 Parsel, HACILAR-İMAR Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, 38.812,00 m² yözülçümlü 3 Katlı Betonarme Mesken ve Arsası nitelikli ana taşınmazda konut nitelikli olup bir borç nedeniyle satılacaktır. Konut zemin kat ve 1 normal katlı betonarme kargir bina olup bahçe içindedir. Binanın cephesi sıva+boyalıdır. Binanın dış kapısı çeliktir. Bağımsız bölüm :1 antre, 1(salon+mutfak), 4 oda, 2 banyo, 3 ebeveyn banyo, giyinme odası, depo ve terastan oluşmaktadır. Giriş kat: Bu kat antre, salon+mutfak, 3 oda 2 banyo, 2 ebeveyn banyo, giyinme odası, depo ve terastan oluşmaktadır. Bu katın tamamında zeminler şap beton, duvarlar ve tavanlar alçı sıvalı durumdadır. Mutfak salonla bir bütün olup mutfak dolapları mevcut değildir. Çatı kat: Bu kat oda ve ebeveyn banyodan oluşmaktadır. Bu katın tamamında zeminler şap beton, duvarlar ve tavan alçı kaplıdır. Pencere doğramaları Alüminyum +ısıcamlıdır, iç kapılar bulunmamaktadır. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçüme göre 440,00 m² dir. Konut kombi sistem ısıtmalı olup, ısıtma tesisatı ve kombi mevcut değildir. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğal gaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : İncek Mah. 1132. Cad. No:4/16 Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 440,00 m²
Arsa Payı : 1617/38812
İmar Durumu : Mülga Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığınca onaylanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında "konut alanı" olarak planlandığı, yapılaşma koşullarının emsal:0:15, Hmax:6,50 m olduğu bildirilmiş
Kıymeti : 2.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/805 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR