GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gölbaşı/Gaziosmanpaşa'da 4015 m² villa müştemilatı ile icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978764
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : GAZİOSMANPAŞA MAH. / GÖLBAŞI
: 4015
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 09.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/253 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
4,305,515 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
13.06.2019 10:45
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI (ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/253 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, GAZİOSMANPAŞA Mahalle/Köy, 118095 Ada, 7 Parsel, arsa nitelikli taşınmaz bir borç nedeni ile satılacaktır. Taşınmaz Ankara caddesine cepheli (Ankara-Konya Yolu) durumdadır. Yoldan arkaya doğru %0,5-1 eğimli durumdadır. Arsa çevresi tel çit ile kapatılmıştır. Giriş sol yandaki toprak yoldan raylı demir kapı ile sağlanmaktadır. Arsa üzerinde değişik özellik ve büyüklüklerde yapılar ile çeşitli cins ve yaşta meyve ve süs ağaçları vardır. Yapılar;
a) garaj; giriş yapısının sağındadır. Zemini kilit taş, iki yan ve üzeri tonoz şeklinde hafif demir konnstrüksiyon ve plastik örtü ile kapalıdır. Alanı 42 m² dir. 1A sınıfında ve yıpranma oranı %25 olarak dikkate alınacaktır.
b) 2 katlı ev; girişin sağ tarafında, tek katlı ve bir kısmı 2 katlıdır. Cephesi kısmen taş kaplama, kısmen akrilik boyalı kısmen ahşap lambri kaplamadır. Alt katta salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, veranda vardır. Dıştan ahşap merdivenle çıkılan üst katta büük bir oda, banyo ve balkon bulunmaktadır. Alt kattaki salon ve odaların zeminleri seramik, duvarları plastik boyalı, tavanları ahşap lambri kaplıdır. Mutfak zemini mermer, duvarları plastik boyal, akrilik dolaplar ve granit tezgahlıdır. Üst kat oda zemin ve tavanı ahşap lambri, balkon duvarları ve tavanı ahşap lambri kaplamadır. Kapılar mobilya tipli cilalı ahşap pencereler pvc ve ısı camlıdır. Toplam alanı 180 m²'dir. Ayrıca, üzeri ahşap lambri kaplı ve şıngıl örtülü olan (7,00 x 2,70) 19 m² veranda vardır. Yapı bu haliyle 3 B sınıfında ve yıpranma oranı %20 kabul edilmiştir.
c) yüzme havuzu; girişe göre evin arka tarafında ve içi cam mozaik kaplıdır. Alanı (5,34 x 8,80) 47 m²'dir. 2A sınıfında ve yıpranma oranı %20 olarak dikkate alınıcaktır.
d) kümes; girişe göre sağ arka sınıra bitişiktür. Ön tarafı tel çit, üzeri trapez alüminyum çatılıdır. Alanı 152 m²'dir. 1A sınıfında ve yıpranma oranı %20 olarak dikkate alınacaktır.
e) tek katlı ev; (görevli evi) Kümesin sol yanındadır. Antre, 2 oda, mutfak, banyo-wc den müteşekkildir. Tüm zeminler seramik,duvarlar plastik boyalıdır. Kapıları panel, pencereleri vernikli ahşaptır. Alanı 54 m² dir. 3A sınıfında ve pıpranma oranı %25 kabul edilmiştir.
f) tek katlı ve iki bölümlü ev; görevli evinin sol yanındadır. İkiye bölünmüş, her iki tarafında 2 oda, banyo-wc ve açık mutfak bulunmaktadır. Cephesi, siding kaplı, tüm zeminler seramik, sağ bölümdeki odaların duvarları lambri kaplı sol bölümdeki odaların duvarları plastik boyalıdır. Alanı 60 m² dir. 3A sınıfında ve pıpranma oranı % 25 kabul edilmiştir.
g) spor salonu; (siding kaplı evin sol yanında) Tek mekan halindedir. Orta bölümde wc-duş yeri vardır. Cephesi siding kaplı, zemini laminat duvarları yağlı boyladır. Alanı 59 m²'dir. 2 B sınıfında ve yıpranma oranı %25 kabul edilmiştir.
h) takımhane; (spor salonu sol yanında) Cephesi siding zemini beton, duvarları OSB kaplıdır. Alanı 42 m²'dir. 1A sınıfında, yıpranma oranı %25 dir.
ı) depo;(arka sol köşede) Cephesi OSB levha, zemini toprak, çatışı eternit örtülüdür. Alanı 50 m²'dir. 1A sınıfında, yıpranma oranı %25 dir.
j) sera; (orta bölümde) Üzeri şeffaf örtülü ve alanı 55 m²'dir. 1B sınıfında, yıpranma oranı %25 olarak dikkate alınmıştır.
Adresi : Gop mah. Ankara cad. No:248 Gölbaşı / ANKARA
Yüzölçümü : 4.015 m²
Arsa Payı : 154/4015 ve 3861/4015
İmar Durumu : Taşınmazın imar planınıniptal edildiği, yeni imar planı yapılması için bir üst planın yapılmasının beklendiği öğrenilmiştir.
Kıymeti : 4.305.515,65 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/253 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR