GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gölbaşı Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888420
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Oda Sayısı : 3+1
: 106
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/550 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0:40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2017/550 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 471 Ada, 6 Parsel, GAZİOSMANPAŞA Mahalle/Köy, 1. kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara ili, Gölbaşı ilçesi, Gaziosmanpaşa Caddesi 471 ada 6 parsel sayılı taşınmaz Şehit Gaffar Okkan caddesi ile 382. sokağı arasında yer almaktadır. 4 nolu bağımsız bölümün 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo , tuvalet, antre, hol ve 2 balkondan oluştuğu 2 odanın salona açıldığı 2 odanın bağımsız girişinin olmadığı salon ve oda zeminlerinin ahşap parke ıslak mekanların seramik kaplandığı, pencerelerin ahşap doğramalı ve ısıcamlı olduğu, dış kapısının çelik kapı iç kapıların pres kapılı yapıldığı salon oda ve koridor duvarlarının alçı sıva üzeri plastik badanalı olduğu, mutfak dolaplarının suntalam üzeri kaplama tezgahının mermer yapıldığı, tavanlara kartonpiyer yapıldığı tespit edilmiştir. Toplam net kullanım alanı 106,05 M2 'dir. TAŞINMAZIN DEĞERİ : 120.000,00 TL.'DİR.
Adresi : G.O.P. Mahallesi 382. Sokak Günay Apt. N0:20 1. Kat 4 nolu mesken Gölbaşı/Ankara
Yüzölçümü : 106,05 m2
Arsa Payı : 42/669
İmar Durumu : Gölbaşı Belediye Başkanlığının 16/05/2017 tarihli yazısında Mülga Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığınca onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "bitişik nizam 4 katlı Ticaret Alanı" olarak planlanmıştır.Şeklinde bildirilmiştir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0:40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/550 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR