GÖKSUN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Göksun'da 2+1 daire mahkemeden satılıktır

GÖKSUN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911220
Şehir : Kahramanmaraş / Göksun
Semt-Mahalle : HARBİYE MAH. / GÖKSUN
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YAYLA GÖKSUN 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
84364 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Cumhuriyet Mahallesi Şehit Er Mustafa Kök Caddesi No:11 (Göksun Belediyesi Kültür Evi 1.Kat, Toplantı Salonu) Göksun / KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GÖKSUN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Kahramanmaraş ili, Göksun ilçesi, Harbiye Mahallesi, Karlık Mevkii, Cilt:20, Sayfa:28, Ada 320, Parsel35, Yüzölçüm:820,98 m2, Ana taşınmaz nitelik iki katlı altı daireli kargir bina ve arsası, 1.Kat, 4 nolu bağımsız bölüm sayılı, 1/6 Arsa paylı, Mesken nitelikli taşınmaz, 4 nolu bağımsız bölümün bulunduğu hali hazırdaki arsa üzerinde Zemin katı ve 1.Normal katı bulunan 2 katlı betonarme bir bina mevcuttur. 2 kata göre binanın kat mülkiyet tapuları yapılmış olup, Zemin katta 3 adet (1 nolu, 2 nolu ve 3 nolu) bağımsız meskenler, 1.Normal katta ise 3 adet (4 nolu, 5 nolu ve 6 nolu) bağımsız meskenler bulunmaktadır. Satışa konu 1.Normal kat 1/6 arsa paylı 4 nolu bağımsız meskenin yaklaşık oturum alanı 110 m2 olup, 4 nolu meskende; 1 antre, 1 hol, 1 salon, 2 oda, 1 mutfak, 1 banyo, 1 lavabo +wc ve 2 balkon mevcuttur. Ayrıca meskene ait bodrum katta 1 adet Eklenti (Eklenti-4) bulunmaktadır. 4 nolu meskenin kaba ve ince inşaatı bitmiş olup, meskenin duvarları tuğla üzeri beton sıva ve plastik boyalı, tabanlar mozaik, tavanlar beton sıva üzeri plastik boyalı, kapı ve pencere doğraması ahşap ve plastik malzemeli olup elektrik ve su tesisatı çekilidir. Söz konusu 4 nolu mesken çok yıpranmışlık durumunda olup keşif tarihi itibariyle yaklaşık 31 yıllıktır.
Adresi : Harbiye Mah. Karlık Mevkii 320 Ada 35 Parsel, 1.Kat, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Göksun / Kahramanmaraş
İmar Durumu : Uygulama İmar planı içerisinde, Ayrık Nizam 6 katlı, E=1.70 konut alanlı, yola terk 10 m2'dir
Yüzölçümü : 820,98 m2
Arsa Payı : 1/6
Kıymeti : 84.364,84 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Cumhuriyet Mahallesi Şehit Er Mustafa Kök Caddesi No:11 (Göksun Belediyesi Kültür Evi 1.Kat, Toplantı Salonu) Göksun / KAHRAMANMARAŞ
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ilanının tapuda kayıtlı ilgililerin adreslerine tebliğine, adli tebligatı iade edilen ve tebliğ edilemeyenlerede gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR