ESPİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Yağlıdere'de 94 m² daire icradan satılıktır

ESPİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01194165
Şehir : Giresun / Yağlıdere
Semt-Mahalle : BÜK MAH. / YAĞLIDERE
: 94

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 21.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/267 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
146,877 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
ESPİYE ŞEHİT MURAT ŞAHİN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ KONFERANS SALONU -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESPİYE
İCRA DAİRESİ
2019/267 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun ili Yağlıdere ilçesi Bük Mah/Köyü Bük Mevkii 152 ada 7 parsel sayılı 252,07 m² yüzölçümlü 1.kat 3 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz. Tam hisse.Dosya içerisindeki satışa esas alınan bilirkişi raporunda " Taşınmaz arsa vasıflı olup, birinci kattaki mesken nitelikli 3 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmazın tam hissesi borçlu Osman oğlu Sinan Demiray adına kayıtlıdır. Taşınmazın bulunduğu yapı zemin+6 normal kattan oluşmaktadır. Bağımsız bölüm listesine göre 3 nolu bağım bölüm birinci katta meskendir. Yapıda her katta iki adet daire bulunmaktadır. Yapı kat irtifaklıdır. Taşınmaz uygulama imar planı sınırları içerisinde kalmakta olup, imar planında bitişik nizam 7 kat konut alanında kalmaktadır. Taşınmazın bağımsız bölüm listesine göre 3 nolu bağımsız bölümün brüt alanı 108,00 m², net alanı 94,00 m², arsa payı ise 18/256'dır. Taşınmaz Yağlıdere Belediyesi'nin kuş uçuşu yaklaşık 240 m kuzeydoğusunda, Espiye-Yağlıdere Karayolu 7nun yaklaşık 190 m doğusunda yer almakta olup, batısı ( ön cephe ) Mimar Sinan Caddesi'ne cephelidir. Taşınmaz geometrik açıdan dikdörtgen, topoğrafik açıdan düz konumludur. Taşınmaz Mutfak, salon, 2 yatak odası, hol, banyo ve tuvalet bölümlerinden oluşmaktadır. Mutfak, salon ve yatak odalarının tabanı ahşap kaplama, hol, banyo ve tuvalet tabanı seramik kaplamadır. Dış kapı çelik, iç kapılar amerikan panel kapıdır. Tavanlarda kartonpiyer bulunmaktadır.Dairenin bir adet balkonu bulunmaktadır. Pencereleri plastik doğramadır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Isınma şekli merkezi sistem kaloriferlidir"denilmektedir.
Adresi : Giresun İli Yağlıdere İlçesi Bük Mahallesi Bük Mevkii
Yüzölçümü : 108,00 m²
Arsa Payı : 18/256
İmar Durumu :Taşınmaz uygulama imar planı sınırları içerisinde kalmakta olup, imar planında bitişik nizam 7 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 146.877,53 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/09/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 22/10/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Elektronik Ortamda Teklif
Başlangıç ve Bitiş Tarihi
Birinci Artırma İçin :04/09/2020 - 23/09/2020
İkinci Artırma İçin :29/09/2020 - 21/10/2020
Satış Yeri : ESPİYE ŞEHİT MURAT ŞAHİN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ KONFERANS SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Espiye İcra Dairesi'ne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Giresun Şubesi nezdinde bulunan TR54 0001 5001 5800 7300 5769 97 nolu İBAN'a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde dairemize ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/267 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, iş bu satışın gazetede/elektronik ortamda yayınlanan ilanı, ilgililere adreslerinde tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,Tebliğ ve ilan olunur.17/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR