TİREBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun/Tirebolu'da 3+1 daire icradan satılıktır

TİREBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041465
Şehir : Giresun / Tirebolu
Semt-Mahalle : DEMİRCİ MAH. / TİREBOLU
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/181 ESAS
Muhammen Bedeli
:
172,988 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
04.11.2019 15:15
Satış Yeri
:
KÖRLİMAN MAH. MEHMET BAYRAK CAD. NO:15 ADALET SARAYI TİREBOLU GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TİREBOLU İCRA DAİRESİ
2017/181 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İhaleye konu gayrimenkul Giresun ili Tirebolu ilçesi Demirci Mah. 262 ada 10 parsel 10 nolu bağımsız bölüm sayılı, 130,00m² dairedir. 10 nolu parsel tapu kayıtlarına göre 588,40m²'dir. Davaya esas olan bağımsız bölüm ise 1/12 arsa payına sahiptir. Yapı betonarme taşıyıcı sisteme sahip 15-20 yaşında zemin ve 5 normal kattan oluşmakta, bahçeli nizam olarak yapılmış asansörsüz yapıdır. İmar planında yapılaşma arık nizam 7 kat olarak düzenlenmiştir. Konumu itibari ile şehir içi imar yoluna cepheli bir yapıdır. Davaya esas olan bağımsız bölüm 5.normal kattaki mesken amaçlı kullanılmakta olan dairedir.10 nolu bağımsız bölüme ulaşımı sağlayan bina giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramadır. Bu bağımsız bölüm içinde; antre mutfak, salon , üç adet yatak odası, banyo ve iki adet balkondan oluşmaktadır. Pencere doğramaları pvc olup camları ısı yalıtımlıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar 1/3 camlı masif ahşap kapıdır. Isınma sistemi kat kaloriferinden oluşmaktadır.


Adresi : Demirci Mah. Tirebolu Giresun.
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 1/12
İmar Durumu : Bitişik nizam 7 kat.
Kıymeti : 172.988,56 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : KÖRLİMAN MAH. MEHMET BAYRAK CAD. NO:15 ADALET SARAYI TİREBOLU GİRESUN - null null / null


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/181 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR